top of page
Spice Market Dubai

ASIE

Flag_of_Bhutan.png

Samotní Bhútánci nazývají svou zemi Druk Yul, což znamená - země hřmícího draka. Už samotný název zní pohádkově. A my vás do té pohádky zavedeme. I když patří Bhútán podle ekonomických měřítek mezi nejchudší země světa, svým duchovním bohatstvím a přístupem jeho obyvatel k životu nás může mnohému naučit.

Flag_of_Thailand.png

Thajsko je jednou z nejvyhledávanějších zemí ve světě. Severní část je hornatá a naleznete zde řadu národních parků. Oblíbeným cílemje Zlatý trojúhelník a města Chiang Mai a Chiang Rai. Ve středním Thajsku si nenechte ujít návštěvu Kanchanaburi, Ayutthaya a  hlavního města Bangkoku. Mezi nejkrásnější místa v jižním Thajsku patří ostrovy Phi Phi, provincie Krabi nebo třeba ostrov Koh Samui. Thajsko můžete navštěvovat znova a znova a stále budete mít co objevovat.

Flag_of_Sri_Lanka.png

Srí Lanka, známá též jako Cejlon, se stala hlavně synonymem pro kvalitní černý čaj. Zároveň je však zemí, která dokáže nabídnout bohaté a starobylé kultury, v džungli ztracené chrámy, přetrvávajícího koloniálního ducha i ráj tropického ostrova.

Flag_of_South_Korea.png

Nechte se unést otevřeným výhledem Soulské věže na úžasné panorama desetimilionového města.  Obdivovat budeme královský palác, olympijský park, módní čtvrť, jedno z nejmodernějších letišť světa i třetí nejdelší síť metra na světě. Chybět nebude ani návštěva nejlepšího historického národního muzea v Gyeongju a Busanu, druhého největšího města Korejské republiky.

Flag_of_Jordan.png

Země vtěsnaná mezi Izrael a Arabský poloostrov je pro Čechy známá hlavně novodobým divem světa a liberálnějším postojem tamního převážně muslimského obyvatelstva. Nabízí ale i další zajímavá místa - Petra, skalní město a archeologické naleziště na jihu Jordánska je samo o sobě důvodem, proč do země zamíří většina turistů. Mrtvé moře - množství příznivých zdravotních účinků proslavilo Mrtvé moře po celém světě. Při návštěvě Jordánska se tak jedná o stejně povinnou zastávku jako Petra.

Flag_of_Jordan.png
Flag_of_Saudi_Arabia.png

Netradiční kombinace dvou zemí, které jsou historii spojeny již dávno. Jordánsko a Saúdská Arábie. Cesta do srdce Islámu, cesta do města, kde je pohřbena Eva, cesta po stopách Nabatejců, cesta na nejníže položené místo na planetě Zemi. Písky, hory a údolí Arábie skrývají množství příběhů a zážitků,

Flag_of_Maldives.png

Poznejte nejkrásnější ostrovy světa, kam můžete vyrazit na nezapomenutelnou dovolenou, načerpat energii a užít si ty nejkrásnější západy slunce na světě. Našli jsme místa, ve kterých slovní spojení “ráj na zemi” dostává zcela nový rozměr. Maledivy, to je spousta malých atolů nabízejících skvělé zázemí k nerušenému odpočinku, kde je každý pánem svého času. Nezáleží na tom, zda se po probuzení rozhodnete strávit den na vlastní pláži, pod hladinou oceánu mezi hejny ryb, nebo v pohodlí své vily.

Flag_of_Mongolia.png

Cestování v mongolské poušti Gobi je směsí pouště, hornatého terénu a bezhraniční stepi. Životní styl v Gobi vám umožní zažít rodinnou a srdečnou náturu místních pastevců, kteří vynikají svou pohostinností. Mongolsko je kombinací chladného podnebí a straně druhé horkých písečných dun, stejně jako pozůstatků starověkých měst, klášterů, dinosaurů. Tato historická oblast spojovala Evropu a Asii prostřednictvím slavné Hedvábné stezky, kterou ocení nejeden cestovatel.

Flag_of_Saudi_Arabia.png

Doposud zcela uzavřená země nabízí unikátní zážitek spatřit okázalé památky arabského světa. Země pohádek tisíce a jedné noci, kde můžete spatřit fascinující starověké skalní město - Madajn Saleh , jenž hravě předčí turisty obklopenou Petru, okouzlující město Džidda představující vstupní bránu do Mekky, pláže Rudého moře, ohromující pouštní i horská krajina nebo supermoderní metropole Riyad. 

Flag_of_the_United_Arab_Emirates.png

Vychutnejte si pobyt v jedné z nejbohatších zemí světa s téměř 360 dny slunečního svitu za rok je ideálním místem pro milovníky slunění, nakupování a všech možných sportovních a rekreačních aktivit. Arabské emiráty vás nepřestanou nikdy udivovat, ani nudit. Najdete tady celé umělé ostrovy, obří zábavní parkynejdražší hotel světa. Všechno je tady větší, rozlehlejší a luxusnější než kdekoliv jinde. 

Flag_of_Tajikistan.png
Flag_of_Uzbekistan.png
Flag_of_Turkmenistan.png

Po mnohá staletí byli lidé Východu a Západu propojeni obchodní cestou vedoucí z Číny do Středomoří. Díky své poloze se Střední Asie, a zejména Uzbekistán, stala klíčovým dopravním uzlem na této tzv. hedvábné stezce, která se odtud větvila do několika směrů, do dalších zemí. I když jsou dny hedvábné stezky již ty tam, můžeme si ještě dnes její slávu připomenout nádhernými památkami Samarkandu, Buchary či Chivy. Atmosféru zaniklých časů karavan nám navodí návštěva pouštních oáz nebo nezapomenutelný nocleh ve stanu vedle hořícího vulkánu. Na rušných orientálních tržištích budeme moci při nákupu tradičních textilií a keramiky obdivovat po předcích zděděné umění místních usměvavých obyvatel. Protipól k nespočetným historickým památkám obou zemí nám poskytne návštěva moderního hlavního města Turkmenistánu – Ašchabádu, jež dává okázale najevo své bohatství plynoucí z bohatých zásob nerostných surovin.

bottom of page