top of page
Image by Naduni Ranasinghe

ASIE - Srí Lanka

Flag_of_Sri_Lanka.png

SRÍ LANKA - Za poznáním s odpočinkem u moře

Srí Lanka, známá též jako Cejlon, se stala hlavně synonymem pro kvalitní černý čaj. Zároveň je však zemí, která dokáže nabídnout bohaté a starobylé kultury, v džungli ztracené chrámy, přetrvávajícího koloniálního ducha i ráj tropického ostrova.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

​​

1. DEN – ODLET Z PRAHY

2. DEN  - PŘÍLET DO COLOMBA

 • Vyzvednutí zavazadel, transfer do hotelu. Návštěva místní vesnice, vyhlídková plavba na katamaránech po místním jezeře, kde v cíli plavby budete mít možnost pozorovat slony užívající si vodní koupel. Návrat zpět do hotelu situovaném v Sigiriya, večeře, nocleh.

 

3. DEN - POLONNARUWA NA KOLE – FARMÁŘSKÝ OBĚD – SAFARI DO NÁRODNÍ PARKU MINNERIY

 • Snídaně v hotelu. Pokračujeme do Polonnaruwy, která je „2. hlavním městem“ ostrova a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Po příjezdu do Polonnaruwy, máme na výběr mezi prozkoumáním tohoto nádherného místa na kolech či autem. Oběd u místního farmáře, kde bude mít možnost naučit se základní techniky přípravy tradičního místního jídla, dozvíte se jaké koření dodává pravou chuť zdejší kuchyni a během jeho konzumace se budete moci kochat výhledy na okolní rýžová pole. Následuje návštěva národního parku Minneriya, který je známý stády slonů, mnoha druhů ptáků a krokodýlů. Návrat do hotelu v Sigiriya, večeře, nocleh.

 

4. DEN – SKALNÍ PEVNOST SIGIRIYA – ZAHRADA S KOŘENÍM – KANDY

 • Snídaně v letovisku, navštívíte skalní pevnost Sigiriya z 5. století (doporučujeme pohodlné oblečení, vhodnou obuv, vezměte si s sebou láhev vody, případně malý ručník). Po sestupu občerstvení formou čerstvého tropického ovoce. Pokračujeme dále do Mathale, kde navštívíte soukromou zahradu s kořením, kde se dozvíte mnohé zajímavé o vonném hřebíčku, skořici, kardamomu, muškátovém oříšku, muškátovém květu, pepři a mnoho dalších oblíbených kořeních, jako je i kakao a vanilka. Váš průvodce vám vysvětlí a ukáže, jak se některé z těchto koření pěstuje, zpracovává a prakticky používá během vaření ale i pro lékařské účely. Na závěr budete mít možnost si nakoupit koření v místním obchodě. Transfer do hotelu v Kandy, večeře, nocleh.

 

5. DEN – JÓGA S GURU – VAŘENÍ, NÁSLEDUJE OBĚD – TANEČNÍ ŠKOLA

 • Fakultativně: jóga s guru, v brzkých ranních hodinách opustíme resort a vydáme se do rezidenční části Kandy na setkání s místním jógovým guru v jeho skromném příbytku. Jógový guru je zkušený jogín a umí skvěle inspirovat jiné přijmout meditaci a jógu ve svém každodenním životě. Lekce trvá zpravidla 60-90 minut, během kterých budete seznámeni s jógou, meditací a následně se budeme moci aktivně zapojit do jednotlivých ásán, technik zavedených mistry jógy. Posezení bude probíhat v příjemném komorním prostředí malé zahrady. Na každého čeká po sezení zázvorový nebo skořicový čaj a místní cukroví. Po této návštěvě se setkáme s „Chami“, který pochází z Kandy, a absolvujeme lekci vaření srílanské kuchyně. Nejprve se odebereme na místní vesnický trh, kde si vybereme zeleninu a koření. Váš průvodce a Chami vám vysvětlí postupy vaření a vy budete mít příležitost si připravit vlastní kari a saláty s použitím tradičního exotického koření. Společný oběd. Pokračujeme k návštěvě školy srílanského tance, navštívíme tanečního mistra, který ovládá umění starověkého tance a předává jej dále svým studentům na dvorku svého domu. Návrat do hotelu v Kandy, večere, nocleh.

 

6. DEN – CHRÁM ZUBŮ – VYHLÍDKOVÁ CESTA VLAKEM – NUWARA ELIYA

 • Snídaně v resortu, odjezd k Dalada Maligawa neboli Chrámu posvátné relikvie zubů v Kandy, který je nejuctívanějším místem buddhistů na celém světě. Postaven byl v 16. století, nachází se zde posvátná relikvie Buddhova zubu přivezená na Srí Lanku z Kalingy, provincie ve starověké Indii ze 4. století našeho letopočtu. Původně byl chrám palácový komplex, který byl symbolem královské autority. Přejezd na vlakové nádraží v Kandy, vlakem dále pokračujeme do Nanuoya. Po příjezdu se přesuneme do Nuwara Eliya, nachází se v epickém centru mnoha pohoří na otevřené pláni. Klima města je tedy podobné jako v Anglii, díky čemuž je nazýváno „Malá Anglie“, město bylo mezi Brity nechvalně známé z dob koloniální vláda a bylo také hlavním městem obchodu s čajem. Ubytování v hotelu v Nuwara Eliya, večeře a nocleh.

 

7. DEN – ČAJOVÉ PLANTÁŽE - YALA

 • Snídaně v resortu. Návštěva čajové plantáže a továrny. Dozvíme se mnohé o historii Cejlonského čaje. a jeho zpracování  – technikách trhání čaje a seznámeni budeme i s procesy v továrně na čaj. Nuwara Eliya byla vždy hlavním městem čaje země. Na cestě k tomu koloniálnímu městu budeme míjet akry čajových plantáží. V továrně se mimo jiné naučíte, jak se trhá surový list zeleného čaje a jak se z něj později dělá oblíbený černý čaj, formou sušení, řezání, válcování a fermentace. Pokračujte do Yala, kde se ubytujeme v hotelu, následuje večeře, nocleh.

 

8. DEN – JÍZDA VOZY 4X4 V YALA – PEVNOST GALLE – PLÁŽOVÝ RESORT

 • Snídaně, safari v národním parku Yala, nejznámější národní park na Srí Lance, pozorovat zde můžete slona, ​​leoparda, medvěda, či krokodýla nebo divoké prase. V poslední době park také obdržel velkou slávu díky publicitě National Geographic a televizních kanálů Discovery, které jsou zaměřený na projekt výzkumu/ochrany a identifikace leopardů. Dále pokračujte do plážového letoviska v Ahungalle s návštěvou pevnosti Amazing, známá od pradávna jako přístav pro obchodníky. Ubytování v letovisku v Ahungalle.

 

9. – 12. DEN POBYT U MOŘE

13. DEN ODLET DO PRAHY

CENA: od *35.580 Kč/osoba

Cena zahrnuje:

 • 2 noci v Sigiriya

 • 2 noci v Kandy    

 • 1 noc v Nuwara Eliya

 • 1 noc v Yale

 • 5 nocí pobytu v hotelu Jungle Beach Ahungalla se snídaní

 • anglicky mluvícího průvodce

 • veškeré transfery

 • stravování během okruhu s polopenzí (obědy dle programu)

 • minerální láhve na pitnou vodu po celou dobu prohlídky.

 • vstupy dle programu


Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku (cca od 18.000 Kč)

 • pojištění léčebných výloh

 • vízum

 • spropitné

 • fakultativní výlety

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page