top of page
Image by Filip Gielda

AMERIKA

Flag_of_the_Dominican_Republic.png

Vydejte se s námi za slunečným počasím do karibského ráje, v němž se na mnoha místech doslova zastavil čas. Bílé písky s nádhernými palmami, průzračné moře ke koupání, šnorchlování a potápění, to vše nabízí Dominikánská republika. A také množství sportovních aktivit, vynikající exotickou kuchyni, vstřícné a milé domorodce i skvělou úroveň ubytování.

Flag_of_Ecuador.png

Ekvádor je pro mnohé jen vzdálená země v Jižní Americe. Ale proč se do této země nevydat a nepropadnout jejímu kouzlu? Nádherná koloniální města s půvabnými koloniálními domky s pavlačemi a dvorky, tržiště hrají pestrými barvami a to nejen kvůli vystavenému zboží, ale i díky tradičním krojům místních obyvatel. Lidí, kteří znají těžkou práci a mnohdy žijí ve složitých podmínkách, přesto v jejich vráskami pokrytých tvářích zahlédnete šťastný úsměv a z jejích očí září vyrovnaný klid a moudrost předků. I zde najdete plno archeologických památek dávných civilizací včetně těch z tajemné říše Inků.
A ani milovníci přírody nepřijdou zkrátka. Tropické pralesy, sytě zelené mlžné lesy, horští velikáni se sněhovými čepicemi, nevyzpytatelné sopky, ledovce, jejichž tání dává vznik nádherným řekám a šumícím vodopádům.

Flag_of_Costa_Rica.png

Omývaná na západě Tichým oceánem a na východě Karibským mořem, je země s největší druhovou bohatostí živočichů i rostlin na světě. Kam se člověk podívá, tam vidí úžasné květy a stromy, pestré ptáky a jiná zvířata. Na malé rozloze tu najdeme vysoké hory, činné sopky s fumarolami, husté tropické pralesy, nádherné pláže lemované palmami či mangrovové porosty. Plná čtvrtina území Kostariky je součástí národních parků a rezervací. V nejzachovalejších pralesech v Latinské Americe lze spatřit opice, nosály, aguti, papoušky, různé druhy ještěrů a žab, mývaly, při troše štěstí i pásovce, prasata pekari, kvesaly a další druhy zvířat, nemluvě o květech ordichejí a bromélií, liánách a stromech s neuvěřitelnými tvary kmenů a kořenů. 

Flag_of_Mexico.png

Perla Karibiku, destinace s velkou rozmanitostí - exotické pláže s jemným bílým pískem, palmy a tyrkysové moře, džungle, vyprahlé pouště s obřími kaktusy, ale i vysoké hory se zasněženými vrcholky.  Mexiko doporučujeme pro aktivnější dovolenou s nádhernými výlety a bohatým vyžitím pro volný čas. Vnitrozemí skrývá skutečné skvosty pro milovníky historických památek či archeologie -  dávnověké mayské stavby či slavnou Kukulkánovu pyramidu v ruinách starobylého města Chichén Itzá. Prohlédněte si Belmondovo Acapulco, vydejte se prozkoumat úžasný ekologicko-archeologický park Xcaret a jiná zajímavá místa.

bottom of page