top of page
Image by Fabian Kühne

EVROPA

Flag_of_Albania.png

Albánie byla dlouho zapomenutým koutem Evropy. Dnes ji znovu objevují turisté toužící po dobrodružství, ale země nabízí komfort i těm, kteří touží po dovolené na pláži. Je to ideální destinace pro milovníky historie a také pro ty, kteří se rádi seznamují s místními lidmi. V neposlední řadě jsou tu i krásné a divoké hory.

Flag_of_Armenia.png

Země dechberoucích přírodních scenérií s mimořádně bohatou historií. Vydejte se za starobylými kláštery ranného křesťanství. Čeká vás arménský Stonehenge a kláštery Noravank i Khor Virap přímo pod bájným Araratem, kde přistál biblický Noe. Klid, pohostinnost a všudypřítomná lidskost a úsměvy, to je Arménie. Turisty teprve nedávno objevená země, která si stále uchovává svou neopakovatelnou atmosféru země ukryté ve stínu bájného Araratu a zaledněných hřebenů Kavkazu.

Flag_of_Georgia.png

Poznávání místní přírody a některých významných gruzínských historicko-kulturních památek. Prohlídka začíná a končí v Kutaisi v oblasti Imereti a zahrnuje další dvě lokality: Kartli a Kakheti: údolí Alazani s krásnými vinicemi, kde budete mít možnost ochutnat místní tradiční gruzínská vína z Qvevri

Flag_of_Iceland.png

Island je snovou destinací pro všechny milovníky přírody, fauny a flóry. Pro ty je pak tento ostrov doslova rájem a místem neomezených možností. Můžete zde zažít polární záři, pozorovat velryby, sjet výtahem do nitra sopka, obdivovat nespočet dalších jiných sopek, ledovců a vodopádů a daleko více. Reykjavík vám zase nabídne zcela originální muzea. A o zážitcích na gastronomickém poli ani nemluvě. Island je zkrátka místem, které vás nenechá se nudit.

Flag_of_Greece.png

Řecko, země oslnivých ostrovů, křišťálově čistého moře a bohaté historie, je dokonalým útočištěm pro každého cestovatele. Od magických bílých domků na Santorini po zelené lesy na Korfu a legendární písčité pláže na Krétě, řecké ostrovy nabízejí nezapomenutelné zážitky. Antické chrámy, jako je majestátní Parthenon v Athénách a svatyně bohů na Delosu, oživují dávné mýty. Gurmáni si přijdou na své s tradiční řeckou kuchyní, která zahrnuje chutné meze, čerstvé mořské plody a sladkou baklavu. Ať už toužíte po odpočinku na písečných plážích nebo dobrodružství v horských stezkách, Řecko a jeho ostrovy jsou jako stvořené pro objevování a odpočinek ve středomořském stylu.

bottom of page