top of page
Image by Fabian Kühne

EVROPA

Flag_of_Albania.png

Albánie byla dlouho zapomenutým koutem Evropy. Dnes ji znovu objevují turisté toužící po dobrodružství, ale země nabízí komfort i těm, kteří touží po dovolené na pláži. Je to ideální destinace pro milovníky historie a také pro ty, kteří se rádi seznamují s místními lidmi. V neposlední řadě jsou tu i krásné a divoké hory.

Flag_of_Armenia.png

Země dechberoucích přírodních scenérií s mimořádně bohatou historií. Vydejte se za starobylými kláštery ranného křesťanství. Čeká vás arménský Stonehenge a kláštery Noravank i Khor Virap přímo pod bájným Araratem, kde přistál biblický Noe. Klid, pohostinnost a všudypřítomná lidskost a úsměvy, to je Arménie. Turisty teprve nedávno objevená země, která si stále uchovává svou neopakovatelnou atmosféru země ukryté ve stínu bájného Araratu a zaledněných hřebenů Kavkazu.

Flag_of_Georgia.png

Poznávání místní přírody a některých významných gruzínských historicko-kulturních památek. Prohlídka začíná a končí v Kutaisi v oblasti Imereti a zahrnuje další dvě lokality: Kartli a Kakheti: údolí Alazani s krásnými vinicemi, kde budete mít možnost ochutnat místní tradiční gruzínská vína z Qvevri

Flag_of_Iceland.png

Island je snovou destinací pro všechny milovníky přírody, fauny a flóry. Pro ty je pak tento ostrov doslova rájem a místem neomezených možností. Můžete zde zažít polární záři, pozorovat velryby, sjet výtahem do nitra sopka, obdivovat nespočet dalších jiných sopek, ledovců a vodopádů a daleko více. Reykjavík vám zase nabídne zcela originální muzea. A o zážitcích na gastronomickém poli ani nemluvě. Island je zkrátka místem, které vás nenechá se nudit.

Flag_of_Italy.png

Ubytujete se v luxusní usedlosti nedaleko Parmy. Navštívíte sýrárnu, kde vás místní odborník seznámí s jednotlivými fázemi výroby parmazánu. Mimo jiné budete procházet místnostmi pro zrání sýra, kde se nachází více než 18000 kol. Zbytek dopoledne se soustředíte na Parmskou šunku, další královnu italské gastronomické tradice. Exkurze bude zakončena brunchem, při kterém budou podávány místní lahůdky a který se bude konat ve starém vinařství. Po vydatné snídani budete pokračovat rychlovlakem do Florencie...

Flag_of_Portugal.png

Není překvapením, že Portugalsko bylo kdysi mocným mořeplaveckým národem. Tato dlouhá historie na Vás dýchne především v Lisabonu a Portu. Portugalská kuchyně se utvářela po staletí. Na tomto 10denním zájezdu objevíte propojení historie Portugalska a jeho kuchyně i lahodných vín z údolí Douro.

Flag_of_Espana.png

Výlet pro všechny milovnice a milovníky kvalitního vína a skvělého španělského jídla. Vydejte se do malebné krajiny severního Španělska. V Baskicku se ubytujete v krásném malém rodinném hotelu obklopeném vzrostlou zahrádkou, nedaleko Lorgoňa, v poklidné oblasti Riojy. Po celou dobu se nikam nestěhujete. Z místa denně vyrážíte na ochutnávky krásných místních vín v těch nejvyhlášenějších sklepů ze známé vinařské oblasti Rioja. Vynikající španělské jídlo na mnoho různých způsobů je samozřejmostí.

bottom of page