top of page
Image by Birger Strahl

AFRIKA

Flag_of_South_Africa.png

Pokud chcete během dlouhých zimních měsíců zapomenout na starosti všedního dne, strávit pohádkovou dovolenou uprostřed divoké africké přírody, báječně se odreagoat, zahrát si golf, pak je právě jižní Afrika skvělou volbou.

Jiřní Afrika patří zcela jist k těm místům na světě, která mají pro zážitkovou dovolenou ty nejlepší podmínky. Je zde nádherná příroda, skvělá gastronomie, výborné víno, provotřídní golfová hřiště a výborné klimatické podmínky. Kromě toho se nebudete muset vyrovnávat s časovým posunem, i ceny jsou zde příznivé.

Flag_of_Mauritius.png

Malebný ostrov oblíben nejen díky jedněm z nejhezčích pláží v Indickém oceánu, nádherné rozmanité přírodě a odmořskému životu, ale také díky velmi dobré mezinárodní kuchyni nejvyšší kvality a zejména vysokému standartu služeb napříč celým ostrovem. Tento vynikající tropický koktejl zážitků umožní prožít na ostrově Mauritius nezapomenutelnou dovolenou.

Flag_of_Namibia.png

Objevte novou dimenzi dovolené v místě, kde se můžete odpojit od všeho, co vám překáží, a znovu se spojit sami se sebou. Namibie je vzácný klenot na africkém kontinentu ztělesňující hodnoty harmonie a rovnováhy. Jeho přírodní krásy a příjemné klima nabízejí útočiště, klid a nové poznání.

Flag_of_Namibia.png
Flag_of_Botswana.png

Poznávací zájezd po afrických zemích s nekonečnými sceneriemi, barevnou přírodou, kde se setkává oceán, poušť, hory a zeleň v jednom.

Namibie - geologicky mimořádně zajímavá země - rozkládá se zde nejstarší poušť na světě táhnoucí se po 1.600 km namibijského pobřeží podél Atlantického oceánu, největší africký kaňon s názvem Fish River Canyon či řada zajímavých skalních útvarů, v čele s namibijským Matterhornem, horou nazvanou Spitzkoppe. Navštívíme kromě nezvykle rudě zbarvených dun Namibské pouště také národní park Etosha, kde žije 114 druhů savců, včetně lvů, nosorožců a leopardů. Zavítáme ale i do měst, konkrétně do metropole Windhoeku a přímořského města Swakopmundu. Obzvlášť ve Swakopmundu se na architektuře odráží německé kolonizační období.

Botswana - země legendární delty Okavango, kde je velké množství zvěře. Národní Parky zabírají 365 země a táhnou se od této delty až na sever do NP Chobe, jsou plné zvěře a když se držíte mino hlavní cesty, jste v opravdové divočině. Botswana je zemí s největší koncentrací slonů v Africe a častá setkání s nimi vás vtáhnou do světa divočiny. Ze severovýchodu země se podnikají výlety do nedaleké Zimbabwe k Viktoria Falls. Jižně se rozkládá poušť Kalahari. Původními obyvateli této země kočovní Křováci (Sanové) a pastevci Khoikhoinové (Hotentoti) jsou v současné době v menšině, nejpočetnějším kmenem jsou Tswanové. Botswana je spolu s Namibii na rozdíl od ostatních safari destinací zemí, kde si pobyt v divočině užijete a zcela si vás podmaní.

Flag_of_Equatorial_Guinea.png

Při návštěvě Rovníkové Guinei spatříte fascinující barevnost tamního prostředí, poodhalíte spoustu krásných pobřeží a necháte na sebe dýchnout unikátní architekturu významných staveb. Načerpáte energii z obyčejného života tamních lidí, poznáte jejich vstřícnost, pohostinnost a budete si užívat nezapomenutelné výhledy po okolí.

Flag_of_Rwanda.png
Flag_of_Uganda.png

Rwanda je zemí, u níž si většina představí genocidu z roku 1994. Během jediného měsíce zde bylo vyvražděno téměř milion Rwanďanů. Dnes, o dvacet let později je Rwanda často přezdívaná „Švýcarskem“ Afriky. Je jedním z nejbezpečnějších a nejčistších států celého východoafrického regionu. V této zemi strávíme celkem pět dní expedice a budeme se tam pohybovat místní dopravou.

Následně se přesuneme do Ugandy, kterou nazval Winston Churchill perlou Afriky. A nelze s ním než souhlasit. I když většina turistů míří do Ugandy za jediným cílem, a to pozorováním goril horských, tato země nabízí mnohem víc. 

Pojďte tyto dvě země s námi prozkoumat a objevit jejich kouzlo.

Flag_of_Senegal.png
Flag_of_The_Gambia.png

Nejzápadnější oblast Afriky na pomezí jižního okraje Sahary, savan Sahelu s baobaby i věčně zelených deštných pralesů při pobřeží a v povodí velkých řek. Barevné a pestré země mnoha etnik a náboženských sekt na rozhraní islámu, animismu a rastafarianství, bílé i černé magie, fetišů a amuletů gri gri, masek a sošek, smyslných tanců, skvělé muziky a vůně ganji. Národní parky s očekávanou exotickou africkou zvířenou, tradiční černošské vesničky, kde se zastavil čas, veletoky Gambie a Senegalu i pláže Atlantiku.

Flag_of_Seychelles.png

Seychely: dovolená s příchutí luxusu v Indickém oceánu. Seychely, 115 malých ostrovů a atolů v poloze kdesi na úrovni Keni a Tanzanie, patří k nejvyhlášenějším prázdninovým destinacím na světě. A to nejen díky svým nádherným plážím s bílým pískem, tyrkysovému moři, vynikající exotické kuchyni a stabilně slunečnému počasí, ale také pro své neotřelé přírodní krásy a turistické zajímavosti. Seychely vás svými půvaby naprosto omámí.

Flag_of_São_Tomé_and_Príncipe.svg.png

Svatý Tomáš a Princův ostrov je nevelký stát, o kterém ví jen hrstka cestovatelů, je druhý nejmenší stát afrického kontinentu po Seychelských ostrovech. Panenské tropické lesy se vzácnými druhy endemických ptáků, stromů a květin, které jsou tak úžasné, jak jsou zároveň pddivné. Liduprázdné pláže se zlatým či černým sopečným pískem a hory vzniklé sopečnou činností uprostřed lesů tvoří senzační scenérii pro jedinečnou dovolenou! Vydejte se s námi a můžete pít přímo na plantáží tu nejlepší kávu na světě a poznáte zvláštní kulturu vzniklou smíšením Evropanů s Afričany. Ponořte se do průzračné vody, zdolejte vulkány staré milióny let a pozorujte vzácnou faunu Svatého Tomáše a Princova ostrova. Pojeďte a vstupte s námi do ráje!

Flag_of_Tanzania.png

Nádherné bílé písečné pláže lemované palmami, tyrkysové moře a korálové útesy skvělé pro šnorchlování a potápění. Uprostřed bujné vegetace tohoto kouzelného tropického ostrova najdete soubor těch nejlepších luxusních resortů a hotelů - od luxusních vil s bazénem po romantické útočiště a exkluzivní butikové hotely, které nabízejí vynikající lázeňská zařízení, bazény a vodní sporty, díky čemu je Zanzibar ideálním místem pro luxusní tropickou dovolenou. Na tomto východoafrickém ostrově se dá dělat a zažít spousta věcí, mezi které patří například mořské safari s pozorováním delfínů a velryb, šnorchlování na nedotčených korálových útesech, projížďky na kajaku mangrovovými lesy, prohlídky koření nebo návštěvy starobylých mešit.

bottom of page