top of page
Mongolsko 177.JPG

ASIE - Mongolsko

Flag_of_Mongolia.png

MONGOLSKO

Cestování v mongolské poušti Gobi je směsí pouště, hornatého terénu a bezhraniční stepi. Životní styl v Gobi vám umožní zažít rodinnou a srdečnou náturu místních pastevců, kteří vynikají svou pohostinností. Mongolsko je kombinací chladného podnebí a straně druhé horkých písečných dun, stejně jako pozůstatků starověkých měst, klášterů, dinosaurů. Tato historická oblast spojovala Evropu a Asii prostřednictvím slavné Hedvábné stezky, kterou ocení nejeden cestovatel.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. DEN – ODLET Z PRAHY

2. DEN – PŘÍLET DO MONGOLSKA A PROHLÍDKA MĚSTA V ULÁNBÁTARU

 • Po příletu transfer do hotelu, odpočinek. Následuje prohlídka Ulanbátoru, kdy navštívíme Národní historické muzeum a náměstí Sukhbaatar. Poté v 18 hodin uvidíme tradiční mongolskou show. Návrat do hotelu, nocleh.

 

3. DEN – TSAGAAN SUVARGA

 • Dnes pojedeme do Tsagaan Suvarga. Sráz Tsagaan Suvarga se nachází v provinciI Dundgobi. Je zajímavé vidět strmý svah orientovaný na východ, který je od útesu 30 metrů vysoký a 100 metrů široký. Během tisíců let vytvořil vítr tuto úžasnou stavbu. Nocleh v ger campu (asi 470 km - asi 7 hodin jízdy).

 

4. DEN - YOL VALLEY

 • Ráno přejezd do Yol Valley (kaňon Vulture). Vulture Canyon, který je zasazen mezi nádhernými vrcholy Gurvansaikhanu. Po příjezdu do kaňonu absolvujeme 2hodinovou túru kaňonem. Cestou do/z parku možnost návštěvy místního Přírodovědného muzea, kde jsou vystaveny zkamenělé stromy a sněžný leopard. Nocleh v ger campu (asi 250 km - asi 5 hodin jízdy).

 

5. DEN – KHONGORSKÉ PÍSEČNÉ DUNY

 • Dnes pojedeme do písečných dun Khongor. Ve výšce 28 m se obří písečné duny táhnou podélně asi 180 km. Někdy je oblast široká jen několik set metrů, ale může narůst až na 7-20 km. Vystoupíme na vrchol písečných dun. Možnost jízdy na velbloudech(cca 15 USD na osobu a hodinu). Nocleh v ger campu (asi 180 km - asi 5 hodin jízdy).

 

6. DEN – BAYANZAG/FLAMING CLIFFS

 • Návštěva oblasti Bayanzag, známé jako Flaming Cliffs. „Cradle of Dinosaurs“ je místo, kde bylo v roce 1922 nalezeno první hnízdo dinosauřích vajec, jaké kdy bylo objeveno. Místo známé pro zbytky dinosaurů, kteří zde žili před 60 miliony let. Můžete se procházet tam, kde se kdysi dinosauři toulali a vidět saxaulské stromy a další klasickou pouštní vegetaci. Nocleh v ger campu (asi 150 km-asi 3-4 hodiny jízdy).

 

7. DEN – CHRÁM ONGI

 • Prohlídka chrámu Ongi. Klášter s chrámem Damba Darjaalan Sum byl postaven na konci 18. století na památku vůbec první návštěvy dalajlámy v Mongolsku. Klášter byl kdysi největším klášterem v jižním Mongolsku a využívalo ho asi 500 mnichů. Byl to jediný klášter z devíti v nejbližším okolí, který přežil stalinistické čistky – tím, že se stal skladištěm a obchodem. Klášter byl znovu otevřen v roce 1990 a současný dalajlama ho navštívil v roce 1992. Pobyt v ger campu (asi 150 km - asi 4 hodiny jízdy).

 

8.DEN – KHARKHORIN A KLÁŠTER ERDENEZUU

 • Přejezd do Kharakhorin (dnes je to malá vesnice), kde bylo starobylé hlavní město Čingischánova Mongolska a bylo založeno v roce 1220. Po příjezdu navštívíme klášter Erdenezuu, který byl postaven v roce 1586 a je obklopen masivní zdí o rozměrech 400 m x 400 m. Po komunistických čistkách ve 30. letech 20. století zůstalo stát jen několik chrámů. V dřívějších dobách se v areálu nacházelo přes 60 chrámů s 10 000 mnichy, které je využívalo pro každodenní bohoslužby. Poté navštívíme Kharkhorinovo muzeum. Pobyt v ger ger campu (asi 280 km- - asi 6 hodin jízdy).

 

9. DEN - NÁRODNÍ PARK CHUSTAI

 • Přejedeme do NP Chustai. Park leží na úpatí jižního pohoří Khentii a je to místo, kde můžete vidět divokého koně zvaného Takhi, známého jako kůň Převalský. Divocí koně přežívají v přírodě sami, protože byli po 40 letech vymírání úspěšně opět začleněni do své domoviny. V současné době počet Takhiů již dosáhl více než 300. Poté přejedeme do mongolského nomádského ger tábora a zůstaneme tam (asi 350 km- - Asi 6 hodin jízdy).

10. DEN - MONGOL NOMADIC SHOW

 • Po snídani si užijeme Mongol Nomadic Show, která ukazuje tradiční způsob života skutečných mongolských nomádů a chov pěti druhů hospodářských zvířat a přesun z jednoho místa na druhé pomocí povozů - volů, jaků, velbloudů a koní. Následně přesun do Ulambátoru. Ubytování, nocleh.

11. DEN – NÁVRAT DO PRAHY

CENA: od *40.890 Kč/osoba

(při účasti minimálně 6 osob)

Cena zahrnuje:

 • veškeré pozemní transfery

 • ubytování na 9 nocí: ger campy na 7 nocí a v hotelu**** na 2 noci

 • anglicky mluvícího průvodce

 • 7x plnou penzi, oběd v den příletu, polopenzi – snídaně/oběd předposlední den, snídaně v den odletu

 • program dle itineráře a vstupné do chráněných oblastí

 • mongolskou kočovnou show


Cena nezahrnuje:

 • leteckou dopravu (cca od 18.500 Kč)

 • cestovní a zdravotní pojištění

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page