top of page
Image by Alex Vasey

ASIE - Jordánsko

Flag_of_Jordan.png

JORDÁNSKO

Země vtěsnaná mezi Izrael a Arabský poloostrov je pro Čechy známá hlavně novodobým divem světa a liberálnějším postojem tamního převážně muslimského obyvatelstva. Nabízí ale i další zajímavá místa - Petra, skalní město a archeologické naleziště na jihu Jordánska je samo o sobě důvodem, proč do země zamíří většina turistů. Mrtvé moře - množství příznivých zdravotních účinků proslavilo Mrtvé moře po celém světě. Při návštěvě Jordánska se tak jedná o stejně povinnou zastávku jako Petra. Slané jezero, které se nachází 420 metrů pod hladinou světového oceánu, je navíc nejen zdravou, ale i zábavnou kratochvílí. Pouze necelou hodinu cesty autem od hotelové oblasti Mrtvého moře se nachází Madaba, která je známá jako město mozaik či město kostelů. Nachází se zde opravdu jedinečný kousek - vůbec nejstarší mapa Svaté země. Nedaleko Madaby se ve výšce 710 metrů nad mořem tyčí jordánská svatá hora. Podle Hebrejské bible právě z tohoto místa Mojžíš poprvé spatřil Svatou zemi. Podle křesťanské tradice byl Mojžíš na hoře i pohřben. Cestovatele též dozajista upoutá měsíční krajina Vádí Rum, která okouzlila i Lawrence z Arábie. Jordánsko nabízí také fantastické potápění v Rudém moři, poznávání pouště ze hřbetu velblouda nebo mnoho dalších antických památek a poutních mís. Vydejte se s námi prozkoumat krásy této země!

PROGRAM ZÁJEZDU:

​​

1. DEN - PRAHA – AMMÁN

 • Odlet z Prahy do Ammánu. Setkání se zástupcem partnerské kanceláře, prohlídka Ammánu, návštěva ruin Ammánského amfiteátru, citadely a Imajjovského paláce, transfer do hotelu v Ammánu. Večeře, nocleh.

 

2. DEN - MÁN – JERASH – AJLOUN

 • Po snídaní návštěva Jerash, jednoho z nejzachovalejších řecko-římských měst na Blízkém východě. Pokračování do vesnice Ajlun s pevností a nádherným výhledem do údolí Jordánu, návrat zpět do Ammánu. Večeře, nocleh.

 

3. DEN - AMMÁN – MADABA – MT.NEBO – KERAK – PETRA 

 • Ráno opustíte Ammán a vydáte se do křesťanského města Madaba, která je známá pro svou Madabskou mozaikovou mapu.  Dále se vydáte na horu Nebo, kde Mojžíš pohlédl do zaslíbené země, hora Nebo nabízí fantastický výhled na západ s výhledem na Mrtvé moře, západní břeh a řeku Jordán, za jasného dne lze spatřit i Betlém a Jeruzalém. Keraka a navštěva místního hrad. Petra, večeře a nocleh.

 

4. DEN -  PETRA – WADI RUM                                 

 • Snídaně, ranní návštěva starobylého hlavního města Nabtejců začíná na koni, následuje procházka v Siq, dlouho úzkou puklinou mezi dvěma převislými útesy. Prohlídka pak pokračuje a postupně odkrývá tajemství města Rudé růže s jeho velkolepou pokladnicí, Královskými hrobkami, pohřební komorou…jízda do Wadi Rum, neboli Měsíčního údolí, které je přírodní rezervací, kde na vás čeká večeře a nocleh.

 

5. DEN -  WADI ROOM – AQABA 

 • Snídaně, přejezd jeep vozy 4x4 k prozkoumání nádherných přírodních divů Wadi Rum, drsné pouštní krajiny, kterou proslavil film „Lawrence z Arábie“, zastávka u nádherných izolovaných oáz a přírodních pramenů, návštěva nabatejského chrámu, přesun do Aqaby, prohlídka města, pláže Beranice, přejezd do hotelu v Aqabě, večeře, nocleh.

 

6. DEN - AQABA – volný den             

 • Volný program, fakultativně možnost lodního výletu, cca 2 hodiny s obědem.

 

7. DEN -  AQABA – SHOBAK – MRTVÉ MOŘE 

 • Snídaně, návštěva hradu Shobak a poté transfer zpět do hotelu v Ammánu, večeře, nocleh.

 

8. DEN - MRTVÉ MOŘE – ODLET                         

 •  Snídaně, transfer na letiště, odlet zpět do Prahy.

 

CENA: od *22.490 Kč/osoba

Cena zahrnuje:

 • program a vstupy dle uvedeného itineráře

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelech 4*

 • stravování formou polopenze

 • veškeré transfery

 • místního anglicky hovořícího průvodce

 

Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku (cca od 11.600 Kč)

 • vízum

 • pojištění léčebných výloh

 

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page