top of page
Image by maxime niyomwungeri

AFRIKA - Senegal + Gambie

Flag_of_Senegal.png
Flag_of_The_Gambia.png

SENEGAL + GAMBIE

Netradiční okruh po dvou západoafrických zemích od francouzsky hovořícího Senegalu až po anglicky hovořící Gambii.

Senegal byl nazýván Paříží západní Afriky, je zajímavou zemí, která dokáže nabídnout mnohé. Na pobřeží poznáte kosmopolitní hlavní město Dakar s krásnými plážemi. Národní parky s množstvím vodního ptactva. Zajímavá etnika dodnes žijící podle staletých tradic i místa zapsaná na seznamu UNESCO. V Senegalu žije mnoho etnických skupin, lidé jsou velmi milí, usměvaví a přátelští. Základem zdejší kultury je úcta k druhému a hlavně tanec. To vše a mnohem více na Vás čeká během cesty.

Konec pobytu pak bude velmi netradiční. Jen málo cestovatelů se může pochlubit tím, že dovolenou zakončí v africké Serekundě. Serekunda je největší město Gambie, ležící jihozápadně od Banjulu. Město je známé svým trhem, kapokem a zápasnickou arénou. Mezi předměstí patří Labrikunda, Kanifing, Sukuta a London Corner. Město založili v 17. století portugalští kolonialisté, v 18. a 19. století jej dále rozvíjeli Britové.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. DEN - PRAHA - DAKAR

 • Odlet z Prahy, přílet do Dakaru, přivítání na letišti místním průvodcem. Transfer do hotelu, check-in v hotelu, odpočinek, večeře a nocleh.

2. DEN - DAKAR

 • Snídaně. Dopolední relax na pláži. Odpoledne je možné podniknout buď návštěvu mangrovů v okolí nebo ostrova Gorée z přístavu v hlavním městě. Ostrov Gorée byl svého času největším tržištěm s otroky na západoafrickém pobřeží. Cestou uvidíte tisícileté obrovské baobaby, stáda krav a koz v ulicích. Zboží vyložené na plechových sudech – prodejním stánku. Načervenalý odstín země. Prodavači obuvi rozvěšující své falešné adidasky na větve stromů, aby měli zákazníci přehled o šířce nabídky. Stařičké autobusy, jimž ze dveří visí hrozny cestujících očividně navzdory gravitaci a všem přírodním zákonům. To vše je Dakar, úplně jiný svět. Návrat zpět do hotelu, večeře v hotelu a nocleh.

3. DEN -  DAKAR – PINK LAKE - SAINT LOUIS

 • Po snídani v hotelu šestihodinový pozemní přesun do města Saint Louis, které leží u hranic s Mauretánií. Během cesty se zastavíte na oběd v restauraci u Růžového jezera, bývalé cílové destinaci ralley Paříž-Dakar. Příjezd a ubytování v hotelu Maison d'Hôtes au Fil du Fleuve ****. Prohlídka města, které založili Francouzi jako pevnost na říčním ostrově. V letech 1673 až 1895 bylo hlavním městem kolonie Senegal. Ve městě se zachovaly četné stavby koloniální architektury, díky níž bylo historické centrum Saint-Louis zařazeno mezi Světové dědictví UNESCO. Po  prohlídce pamětihodností návrat zpět do hotelu. Večeře v hotelu a nocleh.

4. DEN - SAINT LOUIS

 • Snídaně. Dopoledne návštěva národního parku – národní ptačí rezervace Djoudj (Parc national des oiseaux du Djoudj), který se nachází na jihovýchodním břehu řeky Senegal ve stejnojmenném státě. Nachází se zde více jak 400 druhů ptáků, k nejvíce viditelným patří množství plameňáků a pelikánů. Od roku 1981 je park součástí přírodních památek světového dědictví UNESCO. Senegal je totiž vyhlášeným ornitologickým rájem. Žije tu šest set čtyřicet druhů ptáků a jejich sledování je nezapomenutelným zážitkem. Vstup zahrnuje projíždku lodí, českého i místního průvodce. Po prohlídce návrat zpět do hotelu Maison d'Hôtes au Fil du Fleuve. Oběd. Odpoledne návštěvu dílen několika místních umělců, kde bude možný nákup jejich děl. Večeře a nocleh.

​5. DEN - SAINT LOUIS – POUŠT LOMPOUL             

 • Snídaně. Dvě hodiny cesty od Saint Louis leží pravá africká poušt Lompoul, kam dnes zavítáte. Táhne se několik kilometrů k moři a tvoří jej okrové duny. V poušti můžete také potkat kočovné africké kmeny. Oběd v poušti. Odpoledne možnost výletu po poušti na čtyřkolce nebo velbloudovi, dle vlastního výběru. Odpoledne plavba po moři na kánoi nebo v pramici, opět dle výběru. Na místě jsou zdarma rovněž k dispozici prkna pro surf na písku. Výstup dun je výbornou fitness aktivitou. Noc ve velkých obytných stanech s příslušenstvím - EcoLodge Loumpul - v poušti pod hvězdami.

6. DEN - LOMPOUL - FATHALA

 • Snídaně. Odjezd do přírodní rezervace Fathala, která leží přibližně 300 km na jihu země u gambijských hranic. Příjezd do místa ubytovaní – luxusní plně vybavené stany. Oběd. Odpoledne následuje tříhodinové safari s místním průvodcem. Večeře v místě pobytu. Nocleh ve stanech.

7. DEN - FATHALA

 • Snídaně. Ranní safari s místním průvodcem spojené s dvou hodinovou vycházkou se lvy. Po návratu oběd. Odpoledne návštěva místní vesnice. Večeře v hotelu. Nocleh v kempu.

8. DEN - FATHALA – BANJUL - SERENKUNDA

 • Snídaně v kempu. Po snídani bude následovat přejezd senegalsko - gambijskou hranicí. Po překročení hranic a vyřízení celních a vízových formalit následuje přejezd malou části severní  Gambie. Příjezd do hotelu, oběd v hotelu. Čas určený k relaxaci a koupání. Večeře v hotelu. Nocleh.

9. DEN - SERENKUNDA

 • Ráno si vychutnáte snídani v hotelu, posléze vyrazíte na prohlídku, kde se seznámíte s hlavními místy města. Začnete s návštěvou Národního muzea v Banjulu, které ukazuje historii Gambie, která je zaměřena na africký a evropský kolonialismus.

 • Poté krátce projedete Banjulem, abyste viděli pár památek, zastavili jste se na místní trhy, kde se dá koupit vše možné i nemožné od živých kuřat a zeleniny až po bylinky a falešné vlasy. Také se zastavíte u hlavní mešity. Pak následuje vrchol cesty, když zavítáte do nejhustěji osídleného města v Gambii, které je proslulé výrobky z místní batiky. První zastávkou bude bar, kde se osvěžíte místním pivem „JulBrew“, dále pokračujete na místní trh, kde si můžete koupit různé suvenýry a na památku se vyfotit s cedulí symbolizující název města. Slovo “kunda” v místním nářečí znamená něco jako místo, rodina, rodiště, takže v překladu se jedná o místo, kde původně žil rodinný klan jménem Sere. Od toho název Serekunda.

 • Pokračujete na Katchically Crocodile Pool, kde uvidíme krokodýla "Charlieho", který je populární z několika britských televizních programů včetně "Wish You Were Here". Návrat do hotelu. Čas určený k relaxaci. Večeře v hotelu. Nocleh.

10. DEN - BANJUL

 • Snídaně v hotelu. Individuální volno před odletem. Transfer na letiště v Banjulu. Odlet zpět do Evropy.

11. DEN - NÁVRAT DO PRAHY

CENA: od 76.000 Kč/osoba

Cena zahrnuje:

 • veškeré pozemní transfery

 • 8x ubytování s polopenzí v hotelech 4* kromě Gambie

 • 1x ubytování s plnou penzí fromou loudge 3*

 • celkový program včetně vstupů na ostrov Gorée,  Národní ptačí rezervace Djoudj, výlet na čtyřkolce nebo velbloudech, plavba po moři na kánoi nebo v pramici, přírodní rezervace Fathala, safari a vycházka se lvy

 • služby místního česky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu (minimum 10 osob


Cena nezahrnuje:

 • leteckou dopravu (cca 13.990 Kč)

 • fakultativní výlety a vstupy mimo program-​

 • víza do Gambie v závislosti na aktuální situaci, víza lze v současné době obdržet na hranici zdarma

 • obědy, cena se pohybuje mezi 15-20 EUR

 • cestovní pojištění

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page