top of page
Image by Cassie Boca

EVROPA - Island

Flag_of_Iceland.png

ISLAND - ZLATÝ OKRUH S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ O GRÓNSKO, ČI SE ZASTÁVKOU V HELSINKÁCH.

Island je snovou destinací pro všechny milovníky přírody, fauny a flóry. Pro ty je pak tento ostrov doslova rájem a místem neomezených možností. Můžete zde zažít polární záři, pozorovat velryby, sjet výtahem do nitra sopka, obdivovat nespočet dalších jiných sopek, ledovců a vodopádů a daleko více. Reykjavík vám zase nabídne zcela originální muzea. A o zážitcích na gastronomickém poli ani nemluvě. Island je zkrátka místem, které vás nenechá se nudit.

PROGRAM ZÁJEZDU:

​​

1. DEN - PŘÍLET DO REYKJAVÍKU

 • Vyzvednutí vozu v autopůjčovně, ubytování v hotelu. V závislosti na času příletu doporučujeme návštěvu Modré Laguny (vstup do modré laguny je potřeba rezervovat předem.

 • Přejezd podél jižního pobřeží poloostrova do půvabné vesničky Hveragerdi, kde přenocujete. Tato vesnice je jednou z mála lokalit na světě, která se nachází přímo na vrcholu geotermální oblasti a díky mnoha skleníkům vyhřívaným horkou vodou z okolních pramenů se jí často říká „květinová vesnice“. Je zde spousta venkovních a wellness aktivit a několik restaurací s jedinečným místním zaměřeníocleh v Hveragerdi. (Přibližná vzdálenost: 100 km).

 

2. DEN - THINGVELLIR - GULLFOSS - GEYSIR

 • Národní park s geologickými zázraky (UNESCO) – explodující gejzíry – kolonie papuchalků – černé písečné pláže jižního pobřeží.

 • Návštěva národního park Thingvellir, místo starověkého islandského parlamentu Vikingů. Zde můžete vidět místo setkání mezi severoamerickým a evropským kontinentem. Stalo se zde mnoho významných historických událostí. Gullfoss je mnohými návštěvníky považován za nejkrásnější vodopády Islandu. Geysir je aktivní geotermální pole s mnoha bublajícími parními průduchy a tryskajícími horkými prameny, včetně slavného gejzíru Strokkur. Dále možnost projet se podél jižního pobřeží a prohlédněte si Skogafoss a Seljalandsfoss, dva úžasné vodopády, z nichž každý má zvláštní kouzlo. Dále určitě navštivte pláže s černým pískem kolem oblasti Vik a místní ledovec Myrdalsjokull. V závislosti na vašem rozvrhu můžete v této oblasti podniknout výlet na sněžném skútru nebo ATV. V této oblasti je také Dyrholaey*, bývalý ostrov, který je známý pro své vynikající pozorování ptactva, včetně papuchalků (pauchalci obecně k vidění na Islandu od poloviny května do začátku srpna). *Upozorňujeme, že Dyrholaey je zavřená během hnízdní sezóny, přibližně od poloviny května do konce června. Nocleh v oblasti Vik. ( Přibližná vzdálenost: 395 km).

3. DEN -  KIRKJUBAEJARKLAUSTUR – SKAFTAFELL – JOKULSARLON – HOFN

 • Lávová pole – největší evropský národní park – ledovcová laguna s ledovci – největší evropský ledovec.

 • Den začnete projížďkou přes Eldraun, lávové pole vytvořené jednou z nejničivějších islandských sopečných erupcí. Projedete vesnicí Kirkjubaejarklaustur, kde stál středověký klášter. Doporučujeme prozkoumat Skaftafell, zelenou oázu uhnízděnou pod velkým ledovcem Vatnajokull. Skaftafell je součástí národního parku Vatnajokull, největšího svého druhu v západní Evropě. Pokračujte přes černé písečné pláně vytvořené ledovcovou činností. Zastavte se u neuvěřitelné ledovcové laguny Jokulsarlon, kde se natáčelo mnoho hollywoodských trháků. V této oblasti je také Diamond Beach, oblíbené místo pro fotografy. Poté se vydejte do okouzlujícího přístavního města Hofn, známého také jako hlavní město humrů severní Evropy. Nocleh v oblasti Hofn. (Přibližná vzdálenost: 285 km).

 

4. DEN - HOFN – DJUPIVOGUR – REYDARFJORDUR – EGILSSTADIR

 • Úzké fjordy – Strmé hory – Malebné pobřeží – Zajímavá sbírka kamenů

 • Projedete se podél členitého pobřeží regionu Eastfjords. Možnost navštívit vesnický přístav Djupivogur a jeho unikátní sochy z vajec nebo slavnou sbírku kamenů Petry ve Stodvarfjorduru.

 • Poté můžete jet buď přímo přes Fagridalur do Egilsstadiru, nebo se vydat podél pobřežních Eastfjordů, jedné z nejstarších oblastí Islandu, kterou během doby ledové formovaly ledovce. Přestože je mnoho fjordů neobydlených, každý fjord má svou vlastní vznešenost. V závislosti navašem rozvrhu si můžete užít možnost koupání u jezera s horkými prameny v geotermální oblasti Vok poblíž Egilsstadiru. Nocleh v oblasti Egilsstadir. (Přibližná vzdálenost: 265 km).

5. DEN - EGILSSTADIR – DETTIFOSS – HUSAVIK – MYVATN

 • Nejvýkonnější vodopád Evropy – ledovci vytesaná soutěska – pozorování velryb

 • Cesta přes vysočinu Modrudalsoraefi, která je známá svou ostrou, nedotčenou krásou, směrem k Dettifoss, nejmohutnějšímu evropskému vodopádu. Pak se vydejte na cestu kaňonovou krajinou severního národního parku Vatnajokull. Udělejte si čas a vychutnejte si turistické stezky a vyhlídková místa kolem nádherného kaňonu Asbyrgi ve tvaru podkovy. Jeďte dále na poloostrov Tjornes a do přátelského rybářského přístavu Husavik. Husavik je známý pro své vynikající podmínky k pozorování velryb. Dnes si také můžete užít příležitost relaxovat v uklidňujících teplých vodách oceánu geotermálních lázní GeoSea při pohledu na polární kruh. Noc v oblasti jezera Myvatn. (Přibližná vzdálenost: 275 km).

6. DEN  - MYVATN – AKUREYRI/SKAGAFJORDUR

 • Bizarní lávové útvary – geotermální a vulkanická činnost – bohatý život ptactva – vodopád „bohů“ – hlavní město severního Islandu. Prozkoumáte vrcholy oblasti jezera Myvatn, včetně mystických sopečných útvarů v Dimmuborgiru, pseudo kráterů v Skutustadir, barevných sirných svahů Namaskardu a sopečného kráteru Hverfjall. Možná byste si mohli odpočinout při návštěvě azurově modrých přírodních lázní Myvatn, kde si můžete užívat uklidňující vody a přírodní parní lázně a saunu.

 • Přejezd k Godafossu, krásnému půlkruhovému vodopádu, který je spojen s islandskými Vikingy. Dále pokračujete do Akureyri, okouzlujícího „hlavního města“ severního Islandu.Nocleh v oblasti Akureyri nebo na severozápadě Islandu. (Přibližná vzdálenost: 165 km).

 

7. DEN - AKUREYRI – REYKHOLT – BORGARNES – HVALFJORDUR – REYKJAVIK

 • Úrodná zemědělská půda – ledovcové řeky – lidové muzeum – scénický fjord

 • Projedete historickým regionem Skagafjordur, který je známý chovem koní. Můžete navštívit starou farmu v Glaumbaer, která je skvělým příkladem tradiční islandské architektury trávníkových domů. Muzejní expozice uvnitř ukazuje, jak Islanďané žili po staletí v domech, jako je tento. Možnost pokračovat do zátoky Hunafloi, kde můžete navštívit centrum tuleňů anebo se vydat na prohlídku tuleňů. Poté se vydejte přes náhorní plošinu Holtavorduheidi a vstupte do oblasti Borgarfjordur. Navštivte krásné lávové vodopády Hraunfossar a Deildartunguhver, nejvýkonnější horké prameny Evropy. Nedaleko Deildartunguhver se nachází Krauma, zajímavé geotermální lázně „oheň a led“, které využívají vodu z pramenů. Přejezd do Reykjavíku, příjezd ve večerních hodinách. Nocleh v Reykjavíku. (Přibližná vzdálenost: 490 km).

 

8. DEN – ODLET 

 • Možnost prodloužení pobytu fakultativně o Grónsko, či si udělat zastávku v Helsinkách * (při využití doporučeného letu s leteckou společností Finnair).

CENA: od *32.440 Kč/osoba

8 dní / 7 nocí program "self and drive"

 • kombinace pronájmu vozu v kategorii 5.0 medium - Kia sportage či vůz podobné kategorie + ubytování comfort (hotely 3*, penziony a ubytování v soukromí s vlastním sociálním zařízením)


Cena zahrnuje:

 • ubytování ve standardním pokoji na 7 nocí, snídaně v islandském stylu (kromě dne příjezdu)

 • pronájem vozu na 7 dní s neomezeným počtem najetých kilometrů, CDW, ochranou proti krádeži, bezplatná neomezená Wi-Fi v autě, která vám pomůže navigovat s vaším osobním mobilním zařízením

 • vyzvednutí/vrácení auta na mezinárodním letišti v Reykjavíku, oprávnění pro dvě osoby k řízení pronajatého vozu během vaší cesty

 • aplikace Island Travel Companion App. (tato nová mobilní aplikace poskytuje: přibližně 1500 tipů po celém Islandu plus 35 bodů zájmu s audioprůvodcem! Snadné použití s vaším osobním telefonem, tabletem nebo počítačemv angličtině, francouzštině, italštině, španělštině a holandštině)

 • 24hodinová pomoc na tísňové lince Island Travel, když jste na Islandu.


Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku (od cca 7.700 Kč)

 • pojištění léčebných výloh

FAKULTATIVNÍ MOŽNOSTI PRODLOUŽENÍ:

GRÓNSKO: od *44.500,- Kč

osobu v 1/2 pokoji se snídaní

 

 • pro golfisty – možnost zajištění nad rámec balíčku hru na hřišti v Nuuku.

 • 9 jamek včetně transferů a pronájmu holí: 2.000 Kč / osoba

HELSINKY: od *7.000,- Kč

osoba v 1/2 pokoji se snídaní

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

FAKULTATIVNÍ MOŽNOSTI PRODLOUŽENÍ:

​​

GRÓNSKO - 4 noci v hotelu HHE Express Nuuk

 • Zpáteční letenky z/do Reykjaviku, transfer letiště – hotel – letiště, lodní výlet s obědem na Icefiord, Kapisillit trek. 

 • Icefiord - tato exkurze nás zavede do Icefiordu severně od Nuuku, odkud pochází většinaledovců ve fjordu Nuuk a kolem něj. Je to majestátní přehlídka ledovců v nejrůznějších tvarů. Oběd na palubě lodi. Po obědě odplouváme do kempu Kangiusaq, kde je možnost se projít a užít si krásné okolí v okolí.

 • Kapisillit trek - vydáte se na výlet k nádhernému ledovému fjordu. Plujeme asi 2,5 hodiny přímo k okraji fjordu, odkud je to k ledovému fjordu jen asi 45 minut chůze po rovném terénu. Velikost a počet ledovců se značně liší v závislosti na aktivitě 3 velkých ledovců, které napájejí ledový fjord hlouběji, než odsud můžeme vidět. Na projížďce lodí je možné vidět celou řadu divokých zvířat, jako jsou velryby, tuleni a orli.  Kapisillit se stal domovem nejsevernější ovčí farmy na světě, což znamená, že zde pravděpodobně najdeme pár ovcí potulujících se po okolí, ale také je známo, že touto oblastí prochází místní divoká zvěř, jako jsou sobi, lišky a zajíci. Samotná túra není obtížná, ale není tu žádná stezka a je důležité si vzít dobré turistické boty, protože bychom mohli procházet kolem některých bažin. Absolvujete-li tuto túru budete odměněni skvělými výhledy a lahodným jídlem, než bude čas se vrátit.

HELSINKY - 2 noci ve hotelu **** v centru

 • Vč. transferu a prodlouženým návratem letenky při využití letu s leteckou společností Finnair

 • Návštěvníci zde najdou nejlepší muzea, umělecké galerie, restaurace a příležitosti k nákupům. Je snadné v tomto městě strávit celým týdnem jeho poznáváním, navštívit můžete řadu kulturních atrakcí. Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří Finlandia-talo (kongresové a koncertní centrum), Suomenlinna a podzemní skalní kostel. Nedaleko leží Open-Air lidové muzeum na ostrově Seurasaari, se starými dřevěnými budovami odhaluje hlubokou historickou perspektivu Finska. Z Helsinek máte příležitost na spoustu skvělých výletů. Na severovýchodě je historické město Provoo, do kterého se dostanete po silnici nebo lodí. Na sever od Helsinek leží mediální hrad Hameenlinna. Na západ leží Turku, starobylé město, které bývalo hlavním městem Finska. Ti, kteří chtějí pronikat dál finskou krajinou, najdou krajinu lesů a jezer. Z Turku je také možné navštívit Alandské ostrovy, což je velké souostroví, do kterého se dostanete trajektem.

bottom of page