top of page
Image by Envi Taraku

EVROPA - Albánie

Flag_of_Albania.png

KRÁSY ALBÁNIE, aktivní dovolená s volným časem a odpočinkem.

Albánie byla dlouho zapomenutým koutem Evropy. Dnes ji znovu objevují turisté toužící po dobrodružství, ale země nabízí komfort i těm, kteří touží po dovolené na pláži. Je to ideální destinace pro milovníky historie a také pro ty, kteří se rádi seznamují s místními lidmi. V neposlední řadě jsou tu i krásné a divoké hory.

PROGRAM ZÁJEZDU:

​​

1. DEN - PŘÍJEZD ALBÁNIE / TIRANA

 • Přílet na mezinárodní letiště Tirana. Soukromý transfer do hotelu v Tiraně. Pokud je čas, prohlídka Tirany, počínaje náměstím Skanderbeg. Návštěva Národního historického muzea, mešity E'them Bey, Hodinové věže atd. Pěší prohlídka pak může pokračovat na hlavní bulvár, budovu pyramidy, oblast bloku atd. Ubytování v Tiraně.

2. DEN - NÁVŠTĚVA MĚSTA BERAT UNESCO – TRANSFER NA KRÁSNOU PLÁŽ DHERMI

 • Snídaně a odjezd do Beratu, města chráněného UNESCO. První zastávka bude v zámku postaveném na vrcholu kopce na strategickém místě. Uvnitř hradu návštěva muzeua "Onufri", které se nachází v katedrále "Dormition of St. Mary". Následuje procházka do dolní části města, přes kamenný most Gorica postavený v 18. století, který spojuje dvě historické čtvrti Beratu: Gorica, která byla tradičně křesťanskou čtvrtí a Mangalem, kde žilo muslimské obyvatelstvo města. Odpolední transfer do Dhermi. Toto malé pobřežní městečko se stává oblíbenou letní destinací pro mnoho cestovatelů na albánské riviéře. V okolí naleznete spoustu barů, restaurací a různých sportovních aktivit. Noc v Dhermi. 

3. DEN - DHERMI – HIMARA

 • Tento den prozkoumáme vesnici Dhermi, která se nachází na velkolepém kopci s výhledem na moře. Pokud si budete chtít vychutnat krátkou túru, vydejte se na strmou procházku dlážděnými ulicemi na vrchol kopce. Vychutnejte si výhled s nesčetnými odstíny modré a velkolepé zátoky. Poté se vydejte do Porto Palerma, několik kilometrů jižně od města Himara, kde naleznete Benátčany postavený zachovalý hrad. Návrat do Dhermi, relaxace.

4. DEN - VÝLET LODÍ DO ZÁTOKY VLORA / NEBO VOLNÝ DEN K ODPOČINKU NA PLÁŽI DHERMI

 • Tento den doporučujeme výlet lodí do zátoky Vlora, která se nachází asi 2 hodiny jízdy od Dhermi. Příjezd do města Vlore a nalodění na loď na výlet trvající asi 6 - 7 hodin. Prohlídka zahrnuje zastávku a návštěvu ostrova Sazani, největšího ostrova v Albánii. Je to vojenská základna, stále zde můžete vidět mnoho bunkrů a tunelů. Návštěva jeskyně Haxhi Alia, vytvořené ve vápencových útesech na poloostrově Karaburun. Jako jedna z nejkrásnějších jeskyní v zemi přitahuje každé léto četné návštěvníky. Zbytek dne relaxace na panenské pláži Karaburun. Návrat do Vlory kolem 17:00. Transfer do Dhermi, nocleh. /NEBO tento den můžete strávit na pláži Dhermi.

​5. DEN - DHERMI – BUTRINT UNESCO – SARANDA

 • Snídaně v hotelu. Výlet po albánské riviéře směrem k Butrintu, jednomu z nejznámějších starověkých míst na Balkáně a chráněných UNESCO. Návštěva divadla, chrámu Asclepia, křtitelnice, velké baziliky, benátského hradu atd. Večer ve městě Saranda, které se nachází naproti řeckému ostrovu Korfu. Vychutnejte si západ slunce z hradu Lekursi , který se nachází na kopci s výhledem na záliv a později se vydejte na promenádu podél krásného pobřeží, kde najdete mnoho obchodů, barů, taveren a restaurací. Přenocování v Sarandě.

6. DEN - CELODENNÍ VÝLET DO GJIROKATRA, KAMENNÉHO MĚSTA – SARANDA

 • Ráno odjezd ze Sarandy do Gjirokastry. Staré město Gjirokaster, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, je známé tím, že je dobře zachovalým osmanským  městem. Se svou obrovskou pevností s výhledem na celé město, starými domy opřenými o svahy kopců s krásnými starými dřevěnými fasádami je toto místo oblíbené všemi návštěvníky. Nejprve navštívíme hrad, který poskytuje možnost nádherných výhledů na město. Návštěva etnografického muzea, které se nachází ve čtvrti Palorto, která je nejlépe zachovanou čtvrtí ve starém městě Gjirokastra. Večer návrat zpět do Sarandy, nocleh.

7. DEN - SARANDA - DURRES - TIRANA

 • Po snídani transfer ze Sarandy do Durres, asi 4 hodiny jízdy. Durres je největší přístavní město Albánie, které se nachází na Pobřeží Jaderského moře. Navšvíte římský amfiteátr z 2. století, postavený za vlády římského císaře Traiana. Můžete vstoupit do arény, kde s odehrávaly gladiátorské boje a další aktivity. Když byly boje gladiátorů zakázány, byl zde postaven křesťanský hřbitov a kostel. Večerní příjezd do Tirany. Ubytování. Čas na odpočinek.

CENA: od *14.990,-Kč/osoba 

Cena zahrnuje:

 • program a vstupy dle uvedeného itineráře

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelech 4*

 • stravování formou snídaní

 • veškeré transfery

 • místního anglicky hovořícího průvodce


Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku (cca od 8.000,-Kč)

 • pojištění léčebných výloh

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page