top of page
Pyramid

AMERIKA - Mexiko

Flag_of_Mexico.png

MEXIKO - KOUZLO YUCATÁNU

Kombinace poznávání a odpočinku na plážích Karibiku.Mexiko je jednou z nejikoničtějších destinací Severní Ameriky. Budete se tu doslova koupat v hromadě přírodního bohatství, obdivovat to kulturní a historické a pochutnávat si na tom gastronomickém. Proslavené pláže Yucatanu, historické stopy starých Mayů, nádherné přírodní rezervace, geniální kuchyně. A k tomu záplava barev, vůni a dojmů. To vše a ještě mnohem více na vás čeká v této rozmanité a pohostinné zemi.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. DEN – PRAHA – CANCÚN

 • Odlet z Prahy. Přílet do Cancunu, uvítání zástupcem partnerské kanceláře, večeře, nocleh.

 

2. DEN – PLAYA DEL CARMEN – CHICHÉN ITZÁ – SAAMAL – MÉRIDA

 • Snídaně, odjezd do Chichén Itzá a návštěva nejslavnějšího chrámového komplexu na severním Yucatánu - Chichén Itzá. Jeho nejznámější stavba byla rovněž vybrána mezi 7 novodobých divů světa a je zařazena na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po prohlídce  přejezd do stylové koloniální haciendy Selva Maya a koupání v krásném cenotu Saamal s možností oběda. Přejezd do Meridy, Prohlídka centra Méridy, návštěva pamětihodností z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor. Večeře, nocleh.

 

3. DEN - MÉRIDA – UXMAL – CAMPECHE

 • Snídaně. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace.  Po prohlídce Uxmalu návštěva „ Choco Story“ museum a tropické zahrady s historií pěstování a ukázkou výroby a ochutnávkou čokolády – tradičního mayského nápoje.  Přejezd do Campeche, procházka historickým centrem města, které patří mezi nejmalebnější koloniální města v Mexiku. Večeře, nocleh.

 

4. DEN CAMPECHE – PALENQUE

 • Snídaně. Následuje transfer do Palenque, které mnozí pokládají za nejkrásnější a také nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architektonický vrchol mayské civilizace. Odpoledne prohlídka Palenque, které je na seznamu kulturního dědictví UNESCO a leží na zvlněných kopcích pohoří Altos de Chiapas. Uprostřed smaragdově zeleného tropického lesa se dochovalo velké množství chrámů, paláců a pyramid i hřiště na míčovou hru. Království dosáhlo svého vrcholu v 7. století našeho letopočtu za vlády krále Pacala. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů se zachovalou hrobkou krále Pacala, Chrám slunce, El Palacio, Chrám kříže a Templo del Conde. Nenechte si ujít výstup na vrchol Chrámu Listového kříže z kterého je krásný výhled na celé království, , večeře a nocleh v hotelu.

 

5. DEN PALENQUE – BECÁN – CHICANNÁ – CHETUMAL

 • Snídaně, transfer do mayského království v Becánu, který se nachází ve středu jižního Yucatanu v džungli v oblasti zvané Rio Bec. Prohlídka tohoto kdysi mocného království, na téměř všechny chrámy a paláce se dá jěště vystoupat. V případě uzavření Becánu navštívíte Chicanná, které v překladu z mayštiny znamená “Dům s hadími ústy”, toto království je postaveno ve stylu Chenes, průčelí paláců je zobrazováno např. v podobě otevřeného chřtánu boha země nebo hada. Přesun do Chetumalu, večeře, nocleh.

6. DEN CHETUMAL – TULUM - PLAYA DEL CARMEN

 • Snídaně. Odjezd k laguně Bacalar a krátká zastávka s možností koupání v “jezeře sedmi barev” s azurově modrou vodou. Pokračování do Tulumu, prohlídka krásného archeologického naleziště z pozdně klasického mayského období. Přejezd do Playa del Carmen do hotelu all inclusive na pobyt u moře.

 

7. - 10. DEN POBYTU U MOŘE

 • Pobyt u moře s programem all inclusive, volný program, možnost fakultativních výletů, doporučujeme návštěvu přírodní rezervace Xel-Há či Xcaret s možností plavání s delfíny.

11. DEN - ODLET Z CANCÚNU

12. DEN - PŘÍLET DO PRAHY

CENA: od *46.990 Kč/osoba

Cena zahrnuje:

 • 5 nocí ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí po dobu okruhu v hotelech 3*, 5 nocí s all inclusive po okruhu v hotelu 4*

 • doprava klimatizovaným autobusem (minivanem) během okruhu

 • program a vstupy dle programu


Cena nezahrnuje:

 • leteckou dopravu (cca 23.000 Kč)

 • cestovní pojištění

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page