top of page
Image by Nathalie Marquis

AMERIKA - OBJEVOVÁNÍ TAJŮ GALAPÁG

Ekvádor vlajka.jpg

OBJEVOVÁNÍ TAJŮ GALAPÁG

Jednou z největších perel Ekvádoru je souostroví Galapágy. Ostrovy zrozené z ohně a lávy. Místo, kde se zastavil čas a příroda zůstala stejná a přece tak odlišná. Na ostrovech vás přivítají podivní ještěři, obrovské želvy, modronozí terejové nebo vyhřívající se tuleni. Pod vodou zase spatříte hejna žraloků galapážských, manty nebo dovádějící tučňáky. Galapágy jsou jednoznačně unikátním místem, takovým, kterých již na naší planetě mnoho není.

PROGRAM ZÁJEZDU:

​​​​

1. DEN - ODLET Z PRAHY

 

2. DEN -  CRUZ – CHARLES DARWIN

 • Odlet z Quita přes Guayaquil do Baltry, setkání s průvodcem transfer do hotelu. Oběd, návštěva výzkumné Darwinovy stanice. Dozvíte se vše o původu ostrova. Stanice má i chovné centrum pro obří želvy z několika generací. Nocleh v hotelu v Puerto Ayora.

 

3. DEN - TORTUGAY BAY – TRANSFER DO ISABELA – CONCHA PERLA

 • Snídaně. Prohlídka Tortuga Bay, jedné z nejkrásnějších pláží na Galapágách, kde můžete spatřit mořské leguány, pelikány a barevné ryby a při troše štěstí i rejnoky. Po krátké procházce lesem Opuntia Kakteen se můžete osvěžit v oceánu. Následně opustíme oblast Santa Cruz a odpoledne se vydáme motorovým člunem na Isabelu, největší ostrov Galapág. Asi po 2 hodinách dorazíte do Puerto Villamil. Odpoledne strávíte na jedné z nejkrásnějších pláží Galapág zvané Concha y Perla (mušle a perla). Místo přímo vybízí k odpočinku, možnost prozkoumat podmořský svět při šnorchlování v tyrkysových vodách. Nocleh v hotelu Isabela.

 

4. DEN - SIERRA NEGRA – OSTROV TINTORERAS

 • Ráno po snídani vyrazíme na další výlet na sopku Sierra Negra, největší sopečný kráter na světě, Isabela je jedna z pěti aktivních sopek na ostrově. I když je sopka aktivní i dnes, za téměř 20 let nebyla zaznamenána žádná aktivita. Toto je jediná sopka, na kterou mohou návštěvníci vyrazit. 4hodinová procházka vás zavede do úžasné krajiny, odkud máte změnu vidět tzv. Galapágský jestřáb (překřížené prsty). Čas na oběd. Odpoledne pojedete lodí do „Tintoreras“, skupina malých ostrůvků před Puerto Villamil, známá jako stanoviště tučňáků a žraloků bílých. Dále můžete spatřit rejnoky, mořské želvy, žraloky, barevné ryby atd. Vylodíme se také na jednom z ostrůvky a při krátké procházce budeme pozorovat žraloky Dyer. Nocleh v hotelu Isabela.

 

5. DEN - TRANSFER DO PUERTO AYORA – VYSOVINY – PLÁŽ GARRAPATERO

 • Snídaně. Návrat motorovým člunem do Puerto Ayora - ostrov Santa Cruz. Prohlédneme si vysočinu Santa Cruz, známou svou faunou a flórou. Navštívíme ranč, kde se vykytuje velké množství Galapágské obří želvy, budeme je moci vidět zblízka v jejich přirozeném prostředí. Oběd. Dále během procházky navštívíme lávové tunely. Tyto tunely jsou přírodní útvary minulých sopečných erupcí. Zavítáme i do místní přírodní jeskyně (doporučujeme vzhledem k mokrému povrchu volit pevnou obuv). Dále pojedeme do zálivu Garrapatero, kde se nachází rajská pláž s bílým pískem, zároveň cestou můžeme obdivovat hejna plameňáky. Koupání, relaxace na pláži. Nocleh v Santa Cruz.

 

6. DEN - VÝLET NA JIŽNÍ PLAZAS, NA SEVERNÍ SEYMOUR, BARTOLOME NEBO OSTROV SANTA FE

 • Snídaně. Návštěva South Plazas začíná sklanatou stezkou, která obchází ostrov zobrazující kombinaci suché a pobřežní vegetační zóny. Ostrov je domovem obrovských kaktusových opuncií a endemických sukulent- sesuvián. Tyto sukulenty s mandlovým tvarem listů jsou zelené v období dešťů prosinec-květen. Oběd. South Plaza má jednu z největší populace suchozemských leguánů na Galapágách. Jsou větší než průměrní žlutohnědí suchozemští leguáni, živí se ovocem a opunciemi.

 • Další možností programu dnešního dne je návštěva North Seymour. Severně od Baltry je malý ostrůvek North Seymour. Oba ostrovy jsou vzhledově velmi podobné. Výletní stezka na North Seymour je přibližně (2 km) dlouhá, překračuje vnitrozemí ostrova a vede podél skalnatého pobřeží. Míjí kolonie modronohých ptáků fregata.  Fregaty jsou známé velkým červeným vakem na krku. V období páření samci nafouknou váček (někdy až do velikosti fotbalového míče) a třesou sním ve snaze zachytit pozornost fregat. Návrat do hotelu, nocleh.

 • Další možnotí výletu je návštěva ostrova Bartolome. Nachází se v centru souostroví, Bartolome je jedním z nejvíce a nejčastěji navštěvovaných míst všech ostrovů. Nejvyšší bod je pouze 374 stop (114 m) nad hladinou more a od ostrova Santiago ho odděluje Sullivanův záliv. Ostrov má rozlohu

 • 1,2 km. Je to vynikající místo pro šnorchlování, plný dechberoucí vulkanické krajiny, díky které je tento kout světa tak jedinečný.  Po vylodění se vydáte na vrchol ostrova, kde najdeme to, co tvoří asi nejvíc fotografované místo na Galapágách: Pinnacle Rock. Následuje odpočinek na korálové pláži, plavání, šnorchlování. Návrat do hotelu, nocleh.

 • Další alternativa je návštěva Santa Fe. Geologicky je to jedna z nejstarších, protože vulkanické horniny jsou zde asi 4 miliony let staré. Santa Fé je domovem dvou endemických druhů na ostrově: Barrington Land Iguana (Conolophus pallidus) a rýžové krysa Santa Fe (Oryzomys brauni). Pozorovat budete moci dále i lachtany. Dále odpočinek na pláži, následně budeme pokračovat krátkou procházkou, kde uvidíme dva druhy suchozemských leguánů nalezených pouze na tomto ostrově! Jejich hlavní potravou jsou listy a plody kaktusů. Oběd na palubě, kde si užijete nádherné šnorchlování. Zátoka je skvělým místem pro plavání a šnorchlování, kde se vyskytují i četně mořské želvy.

 • Místo, který navštívíte záleží na zvoleném termínu

 

7. DEN - SAN CRISTOBAL

 • Snídaně. Brzy ráno plavba motorovým člunem ze Santa Cruz na ostrov San Cristobal. Navštívíme centrum Gianni Arismendy, kde se můžete seznámit s historií San Cristobalu. Návštěvníci se mohou těšit na expozice o přírodní historii, lidské historii a ochraně přírody.  Po prohlídce budeme pokračovat do Cerro Tijeretas, jednoho z mála míst, kde můžete pozorovat dva druhy fregat hnízdících ve stejné kolonii. Následně se vydáme nahoru na poslední vyhlídku s panoramatickým výhledem na severní pobřeží ostrova, odkud je vidět skála Spící lev. Nocleh v San Cristobal.

 

8. DEN - SAN CRISTOBAL

 • Snídaně. Procházka kolem ostrova, kde budete pozorovat fregaty, delfíny, lachtany, mořské želvy, žraloky kladivouny, racky, gannety, mořské leguány a mnoho dalších. Ostrov San Cristobal o rozloze 558 km a je hlavním městem souostroví Galapág. Naší první zastávkou bude León Dormido, známé pro svůj mimořádný mořský život a oslnivé podmořské skalní útvary. Místní kanál se vyznačuje velkolepou trhlinou, která se táhne od povrchu až do hloubky přibližně 30 metrů. Budete moci prozkoumat stěny štěrbiny, pokryté korály a houbami, a přitom si užívat neuvěřitelnou viditelnost vody, která dosahuje až 30 metrů. Naší další zastávkou je Cerro Brujo, tento název pochází z místní legendy, která hovoří o nedalekém kopci, kde prý bydlel čaroděj.  Cerro Brujo je místo známé svou úchvatnou scenérií, rozmanitou divokou zvěří a jedinečnými skalními útvary. Dále budeme pokračovat do Sardinského zálivu, kde se rozprostírá působivá pláž s krásným zlatým pískem a křišťálově čistou vodou. Užijete si zde slunce, moře a klid přírody. Pokračovat budeme následně do Bahia Rosa Blanca, kde je pláž s bílým pískem a křišťálově čistou vodou.  Tato pláž má lagunu, kde jsou různé druhy žraloků, rejnoků a mořských želv. Zde můžete pozorovat, jak zde hnízdí kozáci modronozí.  Návrat do hotelu. Nocleh v San Cristobal.

 

9. DEN – ODLET ZPĚT DO PRAHY

 • Po snídani budete odvezeni na letiště San Cristobal. Návrat zpět do Prahy.

 

10. DEN – PŘÍLET DO PRAHY

CENA:  od *59.990 Kč/osoba

*Kalkulováno pro 2 osobyCena zahrnuje:

 • veškeré transfery

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji

 • anglicky mluvícího průvodce

 • polopenze formou snídaně + oběd, večeře během čtvrtého dne

 • exkurze dle popisu program

 • plavba a vybavení na šnorchlování.

 • transfer na Isabelu

 • vstup do národního parku Galapágy

 • tranzitní kartu

 
Cena nezahrnuje:

 • leteckou dopravu (cca od 35.500 Kč)

 • pojištění léčebných výloh

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page