ARMÉNIE

Poznejte s námi to nejlepší z Arménie !
Uvidíme pravoslavné kláštery, ochutnáme skvělé víno, naučíme se od místních péct proslulý chléb lavaš.

TERMÍNY

na vyžádání

Jerevan – klášter Noravank – Goris – Jezero Sevan – Dilijan – Megeryan – Geghart

Den 1 ODLET

Odlet z Prahy do Jerevanu. Přílet, transfer do hotelu, ubytování.

Den 2 JEREVAN
Pěší prohlídka centra města, kde uvidíme více i méně zajímavé budovy. V rámci prohlídky navštívíme muzeum Matenadaram a posléze ji zakončíme u památníku Arménské genocidy. Ke slavné, legendami otřelé hoře Ararat se pomyslně přiblížíme při ochutnávce neméně slavné arménské brandy se stejným názvem, v městské destilérce. Večeře v místní hospůdce.

Den 3 ARMÉNSKÉ BBQ – KLÁŠTER NORAVANK – GORIS
Nejprve navštívíme klášter Khor Virap. Z kláštera, jež je zřejmě nejslavnější náboženskou památkou Arménie, je krásný výhled na bájnou horu Atarat. Že se na tomto místě vyplatí zastavit se přesvědčíte až ochutnáte místní dobroty připravené na grilu či ohni. K tomu trocha toho arménského vínka…. Odtud zamíříme do Areni, kde po obědváme u místní rodiny. Cestou do Gorisu, kde dnes přespíme, se zastavíme v Arménském „stonehange“ Karahunj. Večeře a nocleh v Gorisu.

Den 4 SELIM – JEZERO SEVAN – DILIJAN
Ráno prozkoumáme nedaleký jeskynní komplex Khndzoresk (nic pro ty co mají závratě /vysutý most/ a ty co mají bolavé klouby /schody/ ). Oběd v domě u pána co je oblíben a opěvován za svůj neskutečný um – pálení místního ovoce. Po obědě už pojedeme ve stopách známé hedvábné stezky až ke karavanseráji Selim a nedalekému jezeru Sevan. Večeře a nocleh severozápadně od jezera, ve městě Dilijan.

Den 5 OCHUTNÁVKA VÍNA – HAGHPAT – JEREVAN
Cestou do Ijevanu se zastavíme na ochutnávku ve vinařství specializující se na odrůdy bílých vín. V Ijevanu poobědváme v místní hospůdce. Cestou zpět do Jerevanu si prohlédneme klášter Haghpat, památku chráněnou Unescem. Povečeříme a přespíme v Jerevanu.

Den 6 TRŽIŠTĚ – LEKCE VAŘENÍ TRADIČNÍ ARSIHTY – MEGERYAN
Ráno koukneme na tržiště v Jerevanu. Poté přejedeme kus za město kde nás místní naučí vařit tradiční arménské špagety – Arishty. Následně zavítáme do Megeryanu. Nocleh v Jerevanu.

Den 7 GARNI – GEGHARD – PEČENÍ LAVAŠE
Dnes uvidíme zrekonstruovanou antickou památku Garni. Cestou z Garni se ještě zastavíme u nedalekého kláštera Geghard a poté již rovnou k místním, kteří nám ukáží jak se peče chléb Lavaš, tradiční pokrm, na který jsou Arméni velice hrdí. Ochutnáme i oblíbenou variantu se sýrem.

Den 8 ODLET DO PRAHY
Odlet do Prahy.

Rádi byste zavítali do Arménie, ale nevybrali jste si z naší nabídky ?

Nevadí, napište či zavolejte nám svou představu a my Vám rádi zašleme další varianty.

Chci jet!

CENA – na vyžádání

CENA ZAHRNUJE:
Leteckou dopravu Praha – Jerevan – Praha
Dopravu v místě dle programu
7x nocleh ve dvoulůžkovém pokoji
7x polopenzi
Českého průvodce
Vstupy do památek
Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
Pojištění léčebných výloh ( krytí do 6 mil.Kč)

CENA NEZAHRNUJE:
Spropitné

————————————————-

Minimum 6 osob / Maximum 12 osob

————————————————-

Pas musí mít minimální platnost 6 měsíců od data plánovaného návratu do ČR.
Share This