top of page
Image by Humphrey Muleba

SEVERNÍ THAJSKO

Flag_of_Thailand.png

ZA POZNÁNÍM SEVERNÍHO THAJSKA

Okruh pro zájemce o thajskou kulturu, přírodu i současnost. Po seznámení se s ruchem Bangkoku nás čekají dvě historická centra dávných thajských říší - Ayutthaya a Sukhothai. V horách na severu se seznámíme se životem domorodých horských kmenů, projet se můžeme i na slonech. Navštívíme též proslulý Zlatý trojúhelník, budeme mít i krátkou šanci porovnat život za hranicí u sousedů. Na závěr čeká hlavní město severu Chiang Mai se svými bohatými řemeslnými tradicemi a chybět nebude ani závěrečný relax u moře.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. DEN – ODLET Z PRAHY​

2. DEN – PŘÍLET DO BANGKOKU

 • Snídaně v letadle, odpoledne přílet do Bangkoku, transfer do hotelu, ubytování.​

3. DEN – OKRUH BANGKOKEM

 • Snídaně. Celodenní fakultativní prohlídka města. Navštívíte chrám Wat Traimit v čínské čtvrti, kde se nachází socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata, dále chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne uvidíte královský palác – Grand Palace a zde si prohlédnete chrám Wat Phra Kaeo, ve kterém se nachází jeden z nejvýznamnějších symbolů Thajska – socha Smaragdového Buddhy. Poté budete mít možnost neopakovatelného zážitku z projížďky lodí po kanálech řeky Chao Phraya, vodní tepny města, během které se podíváte na chrám Wat Arun. V závěru prohlídky také navštívíte manufakturu drahých kamenů a zlata. Příjezd do hotelu.

4. DEN - AYUTTHAYI

 • Snídaně. Odjezd z hotelu v Bangkoku do Bang Pa-in, letního paláce králů Ayutthayi. Po prohlídce přejezd do nedaleké Ayutthayi, starobylého hlavního města Jihovýchodní Asie v letech 1350 až 1767. V roce 1767 bylo město zcela zničeno Barmánci, znovu celé odkryto bylo až v roce 1956. Ayutthaya nabízí fascinující podívanou na částečně zachovalé stavby z období největšího rozkvětu říše. Navštívíte chrám Wat Yai Chai ze 14. století, dále Wat Pra Mongkol Bophit a přilehlý královský palác Wat Si Saket ze 14. století. Poté Vás čeká cesta do města známého především pěstováním banánů – Phitsanuloku, ubytování a večeře.​

​5. DEN - SUKHOTHAI

 • Po snídani prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde se nachází 2. nejvýznamnější buddhistická socha v Thajsku z bronzu a kopie týkových dveří z paláce Smaragdového Buddhy v Bangkoku. Poté se přesunete do Sukhothai, prvního hlavního města thajské říše, jednoho z nejvýznamnějších míst severního Thajska. Prohlédnete si muzeum a přilehlý Historický park, který se rozkládá na ploše více než 16 ha. Navštívíte chrám Wat Sa Si, určený dříve pouze pro budoucí mnichy, dále Wat Mai a především Wat Mahathat – hlavní královský chrám, kolem kterého je rozmístěno 240 menších pagod. Po obědě se zastavíte u chrámu Wat Sri Chum– chrám mluvícího Buddhy, určený pro povzbuzení vojska. Poté se přesunete do městečka Lampang, posledního města v Thajsku, které bylo v minulosti známo jako město kočárů taženými koňmi. Ubytování, večeře.​

6. DEN - CHIANG RAI

 • Snídaně. Dopoledne přejezd do Chiang Rai, velmi rychle rozvíjejícího se města severního Thajska. Cestou zastávka u moderního chrámu Wat Rong Khun neboli Bílého chrámu. Po obědě vyjížďka lodí k horským kmenům Akha a Karen. Prohlídka vesnice a místních obyvatel v domorodých krojích se zcela odlišným jazykem i zvyky. Vesnička je zároveň sloní farmou, možnost fakultativní projížďky na slonech okolní přírodou (cca 1 hod.). Po návratu do Chiang Rai ubytování v hotelu a večeře.

7. DEN – MAE SAI

 • Po snídaní odjezd do Mae Sai, nejsevernějšího města Thajska a jednoho ze dvou oficiálních přechodů do Myanmaru. Po cestě návštěva květinové zahrady Luang Fower garden. Oběd v místní restauraci. Celá zdejší oblast je známá rovněž jako centrum pěstování opia, prohlídka opiového muzea. Zastávka s výhledem na myanmarské území s pagodou Shwedagon. Návštěva oblasti Zlatého trojúhelníku – Golden triangle, kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Myanmarem. Výlet lodí po řece Mae Khong s návštěvou laoského území. Přesun do Chiang Mai, hlavního města severního Thajska, ubytování, nocleh.

8. DEN – CHIANG MAI

 • Snídaně. Chiang Mai, bývalé hlavní město říše Lanna (13. – 16. století) je známé jako centrum buddhismu. Prohlídka chrámu Wat Doi Suthep, nejvýznamnějšího chrámu severního Thajska, kde je podle pověsti uložena část ostatků Buddhy.Tento chrám se nachází na hoře Doi Suthep. Pokud čas dovolí, krátká zastávka u vodopádů na úpatí hory. Oběd na orchidejové farmě. Po obědě prohlídka chrámů dávné říše Lanna ve staré části Chiang Mae. Večeře v restauraci Kantokei s ukázkami lidového tance, nocleh.

9. DEN – POBYT VE ZVOLENÉM LETOVISKU

 • Snídaně. V dopoledních hodinách odjezd na letiště v Chiang Mai, odlet do Bangkoku, transfer do přímořského letoviska Pattaya, či jiného dle vlasatního výběru. Ubytování, koupání, volno.

10. – 13. DEN - VOLNÝ PROGRAM

 • Volný program, možnost výletu ve zvolené lokalitě, relaxace, odpočinek.

14. DEN – TRANSFER DO BANGKOKU

15. DEN – NÁVRAT DO PRAHY

CENA: od *39.990 Kč/osoba

(pro skupinu min. 10 osob)

Cena zahrnuje:

 • 12x ubytování v hotelech 4* (2 noci v Bangkoku se snídaní, 5 nocí v severním Thajsku s plnou penzí, 5 nocí se snídaní v Pattayi – na vyžádání možno i v jiném letovisku dle vlastního výběru)

 • program, transfery klimatizovanými minibusy - vstupy dle itineráře

 • anglicky mluvícího průvodce


Cena nezahrnuje:

 • leteckou přepravu Praha – Bangkok – Praha s přestupy, leteckou přepravu Chiang Mai – Bangkok (cca od 25.000 Kč)

 • cestovní pojištění

 • fakultativní výlety

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page