Poznejte Srí Lanku

Ostrov obklopený písečnými plážemi a korálovými útesy Indického oceánu. Ostrov volně žijících slonů, divokých pralesních zvířat, exotického koření, skalních kreseb, chrámů a tropických pralesů. Objevte s námi královská města i zajímavá místa budhistů a hinduistů.

Negombo – Anuradhapura – Ritigala – Dambula – Habarana – Sigirya – Kandy – Haputale – Tissa – NP Yala – Galle – Unawattuna

TERMÍNY

Na vyžádání

 2 / 6  Minimální a maximální počet

Poznejte Srí Lanku den po dni:

Den 1 PRAHA – COLOMBO

Odlet z Prahy na Srí Lanku s přestupem.

Den 2 NEGOMBO – AYUBOWAN!

Ayebowan je typický místní pozdrav, který uslyšíte kdekoli na Srí Lance. Po příletu, přivítání květinovým věncem, odjezd do hotelu v plážovém letovisku Negombo, vzdáleném cca 40 min jízdy. 

Den 3 NEGOMBO – ANURADHAPURA

Snídaně u moře. Dopoledne odjezd do přibližně 4 hodiny vzdálené Anuradhapury. Ubytování v hotelu Rajarata. Odpoledne odpočinek u bazénu. Navečer Vás čeká jedinečný zážitek v podobě návštěvy Buddhistického komplexu Maha Viharaya, který je po setmění vkusně nasvícen. Zejména stupa posetá stovkami žárovek je vyhledávaným objektem mnoha cestovatelů. Dalším neméněcenným přínosem večerní návštěvy je absence davů turistů. Za zdejší večerní spiritualitou míří především místní obyvatelé.

Den 4 ANURADHAPURU – MEDITACE S BUDDHISTICKÝM MNICHEM

Dopoledne prozkoumáme některé z nejzajímavějších částí starobylého hlavního města Anuradhapura. Vyhneme se hlavním turistickým proudům a více se zaměříme na zřídka navštěvovaná místa, která mají velkou historii a s ní spojených mnoho zajímavých příběhů.

Odpoledne se setkáte se s buddhistickým mnichem, který vás doprovodí do jeho meditačních jeskyní. Panoramatické výhledy z jeskyně vás uchvátí.

Mnich zahájí diskusi zprostředkovanou místním průvodcem a představí základní prvky buddhismu. Samozřejmě zazní i příběh jak se stal mnichem. Vede diskusi na téma meditace a její úzké integrace s buddhismem, blahobytem a sdílí některé hlavní rysy meditace, její techniky a výhody. Během této duchovní výměny máte možnost se oddat 15 až 20 minutové meditační relaci s mnichem. (Celá diskuse trvá asi 45 minut až hodinu), po které můžete položit jakékoli dotazy.

Den 5 RITIGALA – DAMBULLA – KAP-ELA ELEPHANT EXPERIENCE

Odjíždíte do Dambully. Cestou navštívíte mystické archeologické naleziště Ritigala. Klášterní komplex na dolních svazích Ritigalakandy (hora Ritigala), která se nachází 40 kilometrů jihovýchodně od Anuradhapury. Tyto ruiny jsou jedny z nejzajímavějších na Srí Lance. Když se na ostrově rozšířil buddhismus, byla Ritigala vybrána jako vhodné místo pro stavbu chrámů. První „Lanka Vihare“ byla založena již ve druhém století před naším letopočtem.

Zvláštností Ritigaly je, že ačkoliv se nachází v suché zóně, na vrcholu roste mnoho rostlin mírné mokré zóny. Je to také jedno z nejznámějších stanovišť pro různé byliny, kořeny a květiny používané v Ayurvedě. Dnes je tato lesní poustevna příbytkem několika mnichů. Odpoledne navštívíte odlehlou vesnici u Dambully, kde je nekomerční sloní sirotčinec. Jedná se o naprosto neturistickou činnost, kde se snaží slony chránit a respektovat. Krátké seznámení s chodem v sloním sirotčinci. Odjezd do Habarany.

Den 6 HABARANA – SIGIRIYA – KANDY

Ráno odjezd na jedno z nejlákavějších míst Srí Lanky – do Sigiriye. Tato skalní pevnost, je opravdu jedinečná.  Jen představa velké vize tehdejšího panovníka a jeho chuť realizovat jednu z nejúžasnějších starověkých zahrad v Asii. Obdivujte fascinující vodní zahrady, fresky krásných dívek, zrcadlovou zeď se starodávnými “graffiti”.  Odpoledne pokračování do Matale, kde navštívíte soukromou zahradu s kořením a dozvíte se vše o bohaté historii a způsobu, jakým se tyto exotické rostliny používají v typických srilankanských receptech.

Cesta vede dál do města Kandy, které je obklopeno kopci. Je to místo vysoce uctíváno buddhisty, díky uchované relikvii „Buddhova  Zubu“. Nedaleké Královské botanické zahrady okouzlí každého svou sbírkou orchidejí.

Den  7 KANDY – JOGA – LANKATHILAKE DANCING

Dopoledne lekce jógy v nedalekém parku. Alternativně volné dopoledne k procházce kolem jezera. Odpoledne návštěva místní taneční školy. Taneční školu řídí renomovaná tanečnice Kandyan uznaná hlavním představitelem  buddhistického chrámu v Kandy. Sledujte učitele, který vede lekce tance a bubnování, jehož žáci jsou mladí umělci, kteří aspirují na roli chrámových tanečnic či bubeníků. Okouzlující taneční škola se nachází na okraji města Kandy. Budete-li smělí, můžete se také účastnit lekcí bubnování a naučit se některé techniky.

Den 8  KANDY – VLAK DO HAPUTALE

Dopoledne odjezd na vlakové nádraží a pokračování vlakem  do Haputale, jednou z nejmalebnějších horských železničních cest podél čajových plantáží vůbec.

Cestování po místní železnici představuje krásný zážitek. Budete cestovat s místními obyvateli, pozorovat životní styl, zelenající se čajové plantáže a krásné výhledy ve vysokých nadmořských výškách.

Den 9 HAPUTALE

Dopoledne navštívíte čajovou plantáž, kde se v malé manufaktuře seznámíte s historií a procesem zpracování „cejlonského čaje“. Dozvíte se také, jak se čaj pěstuje, sbírá, váží a fermentuje. Rovněž se dozvíte o makléřích na čajových aukcích s více než 150 let tradicí.

Den 10  TISSA – NÁRODNÍ PARK YALA

Odjezd do Tissamaharamy, vstupní brány do národního parku Yala. Yala je známá svou nejvyšší koncentrací leopardů na světě. Následně absolvujete 2,5h trvající safari v terénním voze.

V NP Yala žije mnoho divokých zvířat. V první řadě jsou zde hodně zastoupeni sloni, ale také leopardi, medvědi, krokodýli a divočáci. S rozlohou 97 800 hektarů je NP Yala  druhý největší národní park Srí Lanky. Park nedávno získal pozornost díky týmům ze světoznámých štábů National Geographic a kanálu Discovery, které se zde podílí na projektu výzkumu ochrany a identifikace leopardů.

Den 11  GALLE – PLÁŽOVÉ LETOVISKO

Odjezd směrem na jižní pobřeží. Cestou se zastavíte v holandské pevnosti Galle z roku 1663.

Obdivovat lze také New Oriental Hotel, postavený pro nizozemské guvernéry v roce 1684. Tento koloniální klenot s nádherně atmosférickým barem doslovy vybízí k návštěvě a ochutnání. Odpoledne odjezd do jednoho z nedalekých plážových letovisek (Unawatuna, Weligama,Tangalle).

Den 12 – 14 PLÁŽOVÉ LETOVISKO

Užijte si klidný si plážový pobyt na jižním pobřeží. Pokud dáváte přednost aktivnímu odpočinku, nabízí se pozorování velryb v Mirisse, projížďky lodí kolem mangrovů, návštěva továrny na bílý čaj, návštěva soukromého ostrova Cinnamon Island.

Den 15 ODLET

Odjezd na letiště v Colombu, rozloučení se Srí Lankou, odlet s přestupem do Prahy

Den 16 PRAHA 

Láká Vás Srí Lanka, ale raději byste svůj vlastní program ušitý na míru ? 

Chci jet!

UBYTOVÁNÍ – SRÍ LANKA

Hotel King Fischer

Hotel Aditya

 

Poznejte Srí Lanku

Ceny

Na vyžádání

Ceny zahrnují

zpáteční letenky v ekonomické třídě

14x ubytování

privátní transfery

Průvodce v AJ

snídaně

asistenci partnerské ck v místě pobytu

pojištění CK proti úpadku

vízum

 

Ceny nezahrnují

výlety vyjma uvedených

spropitné pro místní personál

pojištění léčebných výloh v zahraničí

Share This