Vážení klienti,

je nám to opravdu líto, ale z důvodu nouzového stavu, který 12.3.2020 vyhlásila česká vláda a který potrvá do 30.4.2020, se všechny zájezdy v tomto období nekonají.

Z důvodu uzavření hranic ČR i ostatních států světa předpokládáme, že konání zájezdů bude možné od podzimu 2020.

Peníze, které jste vynaložili na váš zájezd, u nás zůstanou ponechány v úschově formou poukazu s platností do 30.11.2020. Poukaz ve stejné hodnotě samozřejmě můžete využít na zájezdy s odjezdem i v roce 2021 a uplatnit jej na stejný typ zájezdu, který jste si u nás objednali. Jiná varianta není možná. Poukaz nelze vyměnit za peníze.

Chápeme, že tato situace není pro nikoho jednoduchá. Proto vás žádáme o strpení.

Neustále sledujeme veškerá vyjádření vlády a informace z důvěryhodných zdrojů. Situaci také nepřetžitě konzultujeme s Asociací českých cestovních kanceláří a agentur. Veškeré aktuální informace týkající se našich zájezdů se vám budeme snažit zprostředkovávat na této stránce.

Právě Asociace českých cestovních kanceláří a agentur vyzývá zákazníky k tomu, aby například s rušením letní dovolené vyčkali, jak se bude situace dále vyvíjet. Asociace ve svém aktuálním stanovisku uvádí, že není důvod stornovat zájezdy na termíny letních prázdnin. Vývoj událostí je totiž velmi dynamický a stávající omezení mohou brzy odeznít.

Prohlášení Ministerstva pro místní rozvoj k vracení peněz za zrušené zájezdy formou poukazu

“Ministerstvo pro místní rozvoj sděluje, že cestovní kanceláře mohou nabízet poukazy jako jednu z alternativ pro řešení nastalé situace v souvislosti s koronavirem. Zákazníci by měli brát v úvahu, že v důsledku současné tíživé situace neztratili pouze možnost odjet na svůj zájezd, ale také to, že na cestovním ruchu je existenčně závislých mnoho zaměstnanců, jejich rodin i podniků. I s nimi je třeba být v současné těžké době solidární. Přijetí poukazu zákazníkem je rozumným řešením současné situace, které respektuje oprávněné zájmy obou stran.”

Share This