Navštivte Luang Prabang a běžte do bývalého královského paláce – nyní muzea. Je to jako když Vás král pozve na čaj o páté, tak se tam cítíte doma. A potom Pakse. Pakse a káva, káva a Pakse. V davech žen a dívek, které čekaly před branami továrny na třídění kávy jste potkali Carmen. Bizetovou Carmen. A potom Mekong. Mekong matka řek… Stojí za to se tam podívat? Stojí… A jak!

 Vientiane – Vang Vieng – Luang Prabang – Lao Lao – Pak Ou – Kuang Si – Ban Xieng Mouak

TERMÍNY

  • na vyžádání

 8 / 16  Minimální a maximální počet

Den 1 ODLET Z PRAHY

 

Den 2 LUANG PRABANG

Přílet do Luang Prabang, transfer do hotelu, ubytování.

 

Den 3 LUANG PRABANG – KUANG SI VODOPÁDY

Prohlídka Royal Palace Museum se sbírkou nejcennějších předmětů připomínajících minulost Laosu. Odjezd ke kaskádovitým vodopádům Kuang Si, koupání v průzračné osvěžující vodě a oběd formou pikniku. Návrat do starobylého města Luang Prabang na řece Mekong. Prohlídka chrámu Vat Xieng Thong a chrámu Vat Visoun.  

 

Den 4 PAK OU – PAKBENG

Plavba do Pakbengu proti proudu Mekongu. Cestou návštěva posvátné jeskyně Pak Ou se stovkami Buddhových sošek. Pozorování majestátního Mekongu, ladně vinoucího se údolím. Oba břehy pokrývají tropické lesy, v nichž občas vyčnívá vesnice. Oběd na lodi, večer připlutí ubytování.

 

Den 5 PAKBENG

V nedalekém sloním kempu se zúčastníme pravidelného ranního koupání. Pak se na slonech vydáme do okolních vesnic. Odpoledne osedláme tuk tuky a vydáme se prozkoumat tradiční trh do krásné vesnice Xang Keng Khmus na okraji deštného lesa. Přede večerem návštívíme chrám Wat Chom Si Cheng s vhledem na řeku Beng.

 

Den 6 NAM KAT YOLA – OUDOMXAY

Návštěva parku Nam Kat Yola. Nenáročný trek k vodopádu, koupání v průzračné osvěžující vodě přímo pod vodopády. Odjezd do Oudomxay, ubytování a nocleh.

 

Den 7 MUANG LA – OUDOMXAY

Návštěva vesnice Muang La, seznámení se s místními, výhledy na řeku Nam Pak a všudypřítomná rýžová pole. Návrat do hotelu v Oudomxay.

 

Den 8 NONG KHIAW – MUANG NGOI

Ráno cesta do přístavu v Nong Khiaw, nalodění na tradiční pomalou loď a plavba po řece Nam Ou do Muang Ngoi. Cestou úžasná scenérie vápencových útvarů místy pokrytých bujnou vegetací. Procházka po okolí mezi rýžovými poli a možnost návštěvy jeskyně Tam Khang, kde se během války ukrývali mmístní obyvatelé.

 

Den 9 MUANG NGOI

Nenáročný trak deštným pralesem s výhledem na řeku (přibližně 3 hodiny), poté přejezd lodí do nedaleké vesničky na oběd. Návrat do Muang Ngoi je také možný na kajaku.

 

Den 10 NONG KHIAW – LUANG PRABANG

Ráno plavba po řece Nam Ou do města Nong Khiaw a odtud už pak autem zpět do Luang Prabang. V Luang Prabang volno.  

 

Den 11 ODLET DO PRAHY

 

Den 12 PRAHA

Ideální k této kombinaci je přidat pár dní relaxu na plážích Thajska či Vietnamu

Chci jet!

Cena – na vyžádání

Cena zahrnuje

zpáteční letenky v ekonomické třídě,  vnitrostátní letenky, 10x ubytování,  transfery, snídaně, asistenci partnerské ck v místě pobytu, pojištění CK proti úpadku, českého delegáta.

Ceny nezahrnuje

výlety vyjma uvedených, spropitné pro místní personál, pojištění léčebných výloh v zahraničí.

Share This