Autem za krásami Kuby

Jeden z nejkrásnějších ostrovů v Karibiku s Havanou-Paříží Karibiku. Ostrov krásných bílých pláží, doutníků a salsy, romantických uliček a historie. Kuba se však mění a kdo se chce ještě dotknout historie, měl by se sem podívat. Dokud je ještě čas.

HAVANA – PINAR DEL RIO – PLAYA GIRÓN – CIENFUEGOS – TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

TERMÍN

na vyžádání

  2 / 6 Minimální a maximální počet

Den 1  ODLET Z PRAHY

Odlet z letiště Praha Ruzyně  do Havany – přílet na mezinárodní letiště Jose Martiho, transfer minibusem do hotelu PASEO HABANA (kontinentální snídaně), ubytování – odpočinek , pronájem auta.

Den 2  – Den 3  HAVANA VIEJA

Prozkoumejte nejstarší část Havany. Čtvrť Havana Vieja je nejkouzelnější. Třpytící se nánosy pastelových koloniálních barev a nejhezčí historické pamětihodnosti ve městě, to je vynikající spojení. Zastavte se, poseďte s místními na kávě rumu. Poznejte pravé kouzlo starého města.

Den 4  HAVANA – PINAR DEL RIO

Odjezd do Pinar Del Rio (cca 160 km), ubytování v hotelu LOS JAZMINES (polopenze )

Údolí Viňales představuje jednu z nejmalebnějších partií kubánské krajiny, která přitahuje  turisty z celého světa. Pozornost přitahují zdejší tabákové plantáže a památky na předkolumbovské civilizace, jako například Jeskyně Indiánů (Cueva de los Indios). Často se lze pořádají vyjížďky na koních. 

Den 5   Den 6 PINAR DEL RIO 

Pestrobarevné domky ve městečku Piňar del Rio – modré, žluté, zelené a oranžové budovy. Malá tabáková továrna Francisco Donatien Fábrica de Tobacos, která je šibalsky umístěna ve starém vězení, pod náměstím Plaza de la Independencia.  Místní rumový likér zvaný guayabita del Pinar se vyrábí v Casa Garay Rum Factory. Silnice jihozápadně od města směřuje hluboko do srdce tabákové oblasti, kde se pěstuje ten nejlepší tabák na světě.

Den 7  PINAR DEL RIO  – PLAYA GIRÓN

Pinar Del Rio – Playa Giron (cca 400 km – cca 5 hodin) – ubytování v hotelu PLAYA LARGA (polopenze)

Den 8   PLAYA GIRÓN

Slavná Zátoka Sviní a pláž „Playa Girón”. Na Playa Giron naleznete známé ‘Museo de la Intervención’ – ‘Museum vylodění’.  Celá oblast zátoky Sviní je rájem pro vyznavače potápění. Průzračné vody Karibského moře nabízejí více než 20 zajímavých lokalit pro potápění. V nedalekém národní parku „Ciénaga de Zapata” najdeme bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou. Součástí parku je areál „Guamá” s největší chovnou krokodýlí farmou na Kubě a indianskou vesnicí „Aldea Taina”.

Den 9 PLAYA GIRÓN – CIENFUEGOS

Playa Giron – Cienfuegos (cca 80 Km) – ubytování v hotelu RANCHO LUNA (all inklusive) 

Den 10 – Den 11 CIENFUEGOS

Cienfuegos přezdívané perlou jihu (Perla del Sur) kombinuje francouzský šarm s karibskou příchutí.Projděte se po hlavní třídě Prado, která se promění v Malecón, jež lemuje jeden z největších přírodních přístavů světa. Důležitým místem ve městě je Parque José Martí, jedno z největších náměstí v zemi. Navštivte malou, ale živou pláž Rancho Luna. Najdete ji za necelých 20 minut jízdy za městem směrem na jih. Pláž je oblíbeným výletním místem Kubánců, kam musíte zavítat, aby jste poznali pravou kubánskou zábavu. 

Den 12 CIENFUEGOS – TRINIDAD

Trinidad (cca 85 km) – ubytování v hotelu FINCA MARIA DOLORES (polopenze)

V Trinidau najdete nejzachovalejší koloniální architekturu zasazenou do spletitých uliček dlážděných dlažebními kostkami. U hlavního náměstí (Plaza Mayor) je městské muzeum (Museo Histórico Municipal).V muzeu je také věž s vyhlídkou na starou část města.V tomto muzeu je také věž s vyhlídkou, která je, ale momentálně v rekonstrukci. Projděte se uličkami kolem hlavního náměstí. Narazíte na koloniální domy, všimněte si stěn zdobených mozaikou, často hraje i během dne živá hudba. .

Den 13 TRINIDAD  – SANTA CLARA

Santa Clara (cca 100 km) – ubytování v hotelu LA GRANJITA (polopenze)

Samotné město není architektonicky skvostné. Sídlí zde druhá nejprestižnější univerzita Kuby. Nejznámější je bezesporu památník Ernesta Che Guevary. Pod památníkem najdete mauzoleum. Součástí je i muzeum s nejucelenější sbírkou osobních předmětů revolucionáře. Dále je častým cílem i památník přepadení obrněného vlaku. 


Den 14  SANTA CLARA – VARADERO

Varadero (cca 230 km) – ubytování v hotelu PULLMAN DOS MARES (snídaně)

Varadero je součástí provincie Matanzas. Dříve malá vesnička, která se postupem času rozrostla do největšího turistického střediska na Kubě. Ovšem je třeba uznat, že Varadero právem pyšní jednou z nejkrásnějších a nejdelších pláží v Karibiku (kolem 20 km), s bělostným pískem a čistým mořem.

Den 15 VARADERO – HAVANA

Havana (cca 160 km) – ubytování v hotelu PASEO HABANA (kontinentální snídaně). Havana – transfer na letiště, odlet do Prahy.

Den 16 PRAHA

Přílet do Prahy

Silnice, dálnice i rozbahněné cesty. Realita života běžného obyvatele versus přepych uzavřených turistických center. To je ryzí kontrast pohody a bezstarostnosti s dobou vnějšího světa.

Pro toho, kdo chce poznat nejen Kubu, ale i lidi, kteří zde žijí, je ideálním způsobem cestování s vypůjčeným autem v kombinaci se zajištěným ubytováním.

Chci jet!

Ubytování

CENA – na vyžádání

CENA ZAHRNUJE:

letenky Praha Havana a zpět včetně tax, ubytování v hotelech podle programu s uvedeným stravováním, transfery minibusem z a na letiště a do vily E. Hemingwaye, pronájem osobního automobilu po celou dobu programu, servis místního zástupce v Havaně

 

CENA ZAHRNUJE:

vízum,cestovní pojištění , pojištění auta (platí se na místě), PHM

Pas musí mít minimální platnost 6 měsíců od data plánovaného návratu do ČR.

Share This