Pokud chcete Japonsko a japonskou kulturu poznat co nejlépe, nebojte se vyzkoušet  tzv.Rijokany. Jedná se v podstatě o tradiční japonské zájezdní ubytovny nazývané minšuku nebo rijokan. Hosty v těchto zařízeních jsou převážně Japonci a často se zde pořádají společné večeře. Na těch Japonci „vítají hosty“, jsou velmi zvídaví a kulturní rozdíly vždy vedou k řadě situací, kdy se obě strany dobře baví a zároveň od sebe učí. Může to znít trochu dramaticky, ale ve výsledku je to skutečně legrace..

Tokio – Kjóto – Osaka

TERMÍN

2.10.2019 – 10.10.2019 | 3.5. 2020 – 11.5.2020

 2 / 8 Minimální a maximální počet

Den 1   Praha – Tokio

Odlet z Prahy do Tokia.

 

Den 2 Tokio

Přílet do Tokia. Sdílený transfer do hotelu. Ubytování. Od prvního dne Vaší cesty budete vrženi přímo do hektického života v Tokiu. Velikost města, počet obyvatel a budov, stejně jako obchodní život dělá Tokio, hlavní metropoli Asie, něčím zcela ojedinělým.

Den 3   Tokio

Spatříme město v rámci fakultativní organizované prohlídky s anglicky mluvícím průvodcem. Alternativně si město prohlédnete po vlastní ose. Během prohlídky Tokia nemůžete vynechat atrakce jako proslulý most Rainbow Bridge. Plavba lodí do historické čtvrti Asakusa a prohlídka chrámu Sensódži, kam přicházejí věřící projevit úctu bohyni Kanon házením mincí a zapalováním svící. Na závěr si vychutnáme panoramatický výhled na Tokio z výškové budovy Metropolitan Government Building.

Den 4  Tokio – Nikkó

Hodinu cesty od Tokia leží perla zvaná Nikkó. Krásné svatyně a chrámy, staleté cedry, horský vzduch a klid jsou vítanou změnou po trochu hektickém ruchu Tokia. Futarasan, chrám Rinnódži a most “bohů” Šinkjó. Jen několik kilometrů za městem se nachází krásná příroda, které dominuje jezero Čúzendži pod ikonickou horou Nantai. Z jezera odtéká téměř sto metrů vysoký krásný vodopád Kegon. 

 

Den 5 Tokio – Kjóto

Odjezd rychlovlakem šinkansen do Kjóta. Ubytování. Kjóto je nabité památkami. Rozhodně musíte navštívit chrámový komplex Kijomizudera, který je jedním z nejslavnějších chrámů Japonska. V šintoistické svatyni Fušimi Inari Taiša se nachází úchvatný tunel z rumělkově zbarvených bran torii, známý z filmu Gejša. Opět je možné město projít po vlastní ose či v rámci organizované prohlídky s AJ průvodcem.

Den 6 – Den 7 Kjóto

Kjóto je dnes sice moderní město, ale stále je v mnoha ohledech kontrastem k Tokiu. Během třech dnů v Kjótu byste měli určitě navštívit zlatý pavilón, klášter Kijomizu, Heian Džingu, pevnost Nidžo se skřivánčím patrem a Císařský palác. Velmi Vám doporučujeme objednat si prohlídku Císařského paláce ještě před Vaším odjezdem do Japonska. Vrcholem Vaší cesty do Japonska by se na její závěr měla stát účast na čajovém obřadu, který skvostným způsobem ilustruje harmonii a rovnováhu, které jsou po staletí součástí japonské kultury. Dalším kulturním zážitkem, který byste si na konec cesty neměli nechat ujít, je tradiční japonské divadlo kabuki.

Den 8  Kjóto – Ósaka

Odjezd vlakem do zábavního a grumásnkého města Ósaka. Během dne stráveného v japonské Ósace doporučujeme navštívit Ósacký hrad s unikátní sbírkou brnění a nebo také nejvyšší budovu Japonska – Abeno Harukas, tyčící se do výšky 300 metrů.

Den 9 Ósaka – Praha

V ranních hodinách se rozloučíte s Japonskem. Odjezd sdíleným transferem na letiště, odlet do Prahy. Přílet do Prahy ve stejný den.

Sníte o vlastní cestě do Japonska ? 

Zažijte exotický koktejl zážitků z tohoto unikátního místa v Asii.

Chci jet!

Tokyo – Via Inn Akihabara

Kyoto – Monterey Kyoto

 

 

Ósaka – Sakura Suite

Cena: 45.450,-Kč/osoba

 

Cena zahrnuje:
  • Zpáteční letenku v ekonomické třídě
  • 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích
  • 7x snídaně
  • 1x sdílený transfer mezi letištěm a hotelem (Tokyo po příletu)
  • 1x sdílený transfer mezi hotelem a letištěm (Ósaka – letiště)
  • Vlakové jízdenky (Tokyo – Kjóto, Kjóto – Ósaka)

 

Cena nezahrnuje: 
  • Vstupné do památek
  • Stravu vyjma uvedené
  • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
  • Fakultativní výlety

 

 

Časy letů:

Praha – Paříž                   07:00 – 08:35

Paříž – Tokio                  14:40 – 08:40

Osaka – Amsterdam         10:25 – 15:05

Amsterdam – Praha         16:20 – 17:45

 

 

Pas musí mít minimální platnost 6 měsíců od data plánovaného návratu do ČR.

Share This