Svanetie – Mestie – Ušguli – Hatsvali – Borjomi – průsmyk Gombori – Cinandali – Signagi – Bodbe – Tbilisi – Kutaisi

GRUZIE – od majestátného Kavkazu až po úrodný vinařský region Kachetie

TERMÍNY

na vyžádání

 6 / 16  Minimální a maximální počet

1.den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy. Přílet do Kutaisi. Odjezd do příjemného domácího hotýlku, ubytování. Abychom se správně aklimatizovali, ochutnáme nějaké místní víno.

2.den KUTAISI – SVANETIE
Poté co příjemně posnídáme, opustíme Kutaisi, a vydáme se do kouzelné horské oblasti – Svanetie.  Než vystoupáme do hor uděláme krátkou zastávku u přehrady Engruri. Cestou do svanetské Mestie ochutnáme nejlepší chačapuri (sýr zapečený v bílém chlebu) široko daleko. Samozřejmě také uděláme několik foto zastávek, protože scenérie, které se nám budou postupně otevírat jsou fantastické. V Mestii se ubytujeme v malém rodinném pensionu. Trochu se rozkoukáme a skvěle povečeříme .

3.den MESTIA – UŠGULI
Mestia leží ve výšce 1.500 m.n.m. Dobrodružná výprava terénními džípy nás zavede do malebné horské vesničky Ušguli, která leží zhruba ve výšce 2.200 m.n.m. Cesta po úzké vrstevnici je sama o sobě velice zajímavá. V Ušguli se projdeme, navštívíme mužský mini klášter a kdo z nás bude mít chuť a dostatek sil, může se vydat směrem k ledovci pod horou Šchara. Odpoledne návrat do Mestie, kde u vína a vynikající večeře budeme plni dojmů a opojeni magickým horským vzduchem probírat své zážitky.

4.den HATSVALI
Dopoledne vyjedeme sedačkovou lanovkou na Hatsvali. Pokocháme se výhledy na ostrý vrchol nemilosrdné hory Ušba a okolní pětitisícovky. Poté se svezeme dolů (aktivní jedinci mohou pěšky, po sjezdovce) a zavítáme do některé z všudypřítomných obranných věží, jež jsou symbolem Svanetie. Odpoledne návrat do údolí, procházka centrem Kutaisi, večeře.

5.den SETKÁNÍ S MÍSTNÍMI – BORJOMI
Opustíme Kutaisi a vydáme se krajinou rudé, železité hlíny směrem k lázeňskému městečku Borjomi. Na půli cesti se zastavíme u místní rodiny, abychom se ještě lépe, na vlastní kůži seznámili s místní bezednou pohostinností a samozřejmě mohli ochutnat něco málo z domácí produkce skvělého gruzínského vína . V Borjomi se projdeme kolem řeky, ochutnáme léčivý termální pramen a budeme pokračovat do Tbilisi.

6.den PRŮSMYK GOMBORI – CINANDALI – SIGNAGI – BODBE
První zastávka na příjemné cestě malebnou krajinou bude v průsmyku Gombori. Čilejší z Vás mohou vylézt na kopec a vyfotit se s gruzínskou vlajkou, ostatní si mohou jen v klidu pochutnat na dopolední horké kávě a kochat se panoramaty. Cesta nás zavede do menších měst, kde navštívíme náboženské památky a muzeum. V kouzelném městečku Signagi se však vyplatí zastavit trochu déle a vychutnat jeho neopakovatelnou atmosféru. Pro nezapomenutelné výhledy na hory v pozadí města se sem sjíždí řada umělců snažící se co nejlépe zachytit místního genia loci. Návrat do Tbilisi, procházka večerním městem, nocleh.

7.den TBILISI – KUTAISI
Opustit Gruzii a nespatřit hlavní město ? Nemožné….
Během prohlídky Tbilisi si prohlédneme staré i nové město, projdeme se pěšky i projedeme metrem (a jakoby v čase zpět do dob socialistických). Pokocháme se výhledem z majestátních městských hradeb a ochutnáme lahodnou zmrzlinu. Na závěr se zastavíme ve známé destilérce firmy Sarahjisvili, abychom ochutnali slavný gruzínský koňak. Odpoledne odjezd do Kutaisi, záverečná večeře, nocleh.

8. den ODLET DO PRAHY

Tento zájezd je určen všem koho láká na vlastní kůži zažít proslulou místní pohostinnost a přeje si poznat Gruzii blíže, včetně proslulých horských vesnic Kavkazu a malebných vinařských olbastí Kachetie.

Chci jet!

TERMÍNY: na vyžádání

CENA: na vyžádání

 

CENA ZAHRNUJE:

 • Zpáteční letenku
 • Privátní transfery
 • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích
 • Polopenzi
 • Ochutnávku vín
 • Doprovod místního průvodce
 • Doprovod českého průvodce výhradně pro skupinu
 • Vstupy do památek
 • Asistenci místní CK
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE:

 • Spropitné pro místní průvodce a řidiče
 • Fakultativní výlety
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
Share This