top of page
Image by Pascal Debrunner

EVROPA - Švýcarsko

Flag_of_Swytzerland.png

ŠVÝCARSKO - ZIMNÍ KOLEJOVÁ POHÁDKA

Vydejte se s námi premiérově v zimním termínu na velkolepou výpravu za krásami zasněžených alpských železnic. Užijte si historickou dráhu Albula/Bernina ze seznamu UNESCO, svezte se v originál Ledovcovém expresu, zdolávejte hory nejstarší evropskou zubačkou, zažijte nejdelší tunel světa i nejkrásnější transalpskou dráhu. 

PROGRAM ZÁJEZDU:

​​

1. DEN - PRAHA - CURYCH - ENGANDIN

 • Hned po příletu do Švýcarska nasedneme přímo na letišti na vlak a vydáme se podél jezer do zimních velehor. Projedeme krajem literární hrdinky Heidi, děvčátka z hor a vyšplháme po kolejích až do Engadinu, který je považován za nejslunečnější kout Švýcarska. Vychutnáme si krásy Alp hned první den v pověstném pohodlí švýcarského vlaku. Okusíme také luxus Svatého Mořice, jehož je zářící zimní slunce symbolem?

2. DEN - UNESCO ŽELEZNICE BERNINA

 • Za touhle úzkokolejkou se sjíždějí do hor Graubündenu natěšení turisté z celého světa: dráha Albula/Bernina je od roku 2008 zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO a my si ji projedeme v kouzelném zimním kabátě. Z ledovcového průsmyku Bernina (2 253 m n. m.) sjedeme během pouhých 90 minut bezmála o 2 km níž až ke švýcarsko-italským hranicím, kde se pěstuje vinná réva a spousta ovoce, koleje tam lemují dokonce i palmy.

3. DEN - LEDOVCOVÝ EXPRES A JIŽANSKÉ TICINO

 • Celá trasa legendárního Ledovcového expresu je dlouhá 291 kilometrů, vede přes 291 mostů a 91 tunelů a trvá 8 hodin. My si z ní užijeme ve vyhlášeném pohodlí 1. třídy poloviční a zároveň ten nejkrásnější úsek: přes Rýnský kaňon a průsmyk Oberalp do Andermattu. Projedeme si také nejpoutavější úsek nejkrásnější transalpské dráhy, originální staleté Gotthardské železnice, s jejíž pomocí sjedeme z bohatě zasněžených Alp až do jižanského kantonu Ticino, kde se mluví italsky a i v zimě si tam vychutnáte výtečnou místní zmrzlinu.

4. DEN - NEJDELŠÍ TUNEL SVĚTA A LUZERNSKÉ JEZERO

 • Dosyta si ještě užijeme „italské“ atmosféry na subtropickém jihu Švýcarska v kantonu Ticino, načež se odpoledne vydáme na sever Švýcarska, do oblasti Luzernského jezera. Pod Alpami prosvištíme nejdelším tunelem světa, 57 km dlouhým Gotthardem, otevřeným v roce 2016. Ve vybraných expresech s wifi signálem si tady můžete dokonce vyzkoušet, jak skvěle „běhá“ palubní internet v hloubi Alp, víc jak 2 km pod povrchem.

5. DEN - ZIMNÍ PARNÍK A NEJSTARŠÍ ZUBAČKA

 • Nejstarší zubačkou Evropy z roku 1871 se vyvezeme na švýcarskou královnu hor Rigi, kam jezdí v zimě obyvatelé okolních měst velmi rádi sáňkovat. Užijeme si zimní plavbu parníkem po rajském Luzernském jezeře krajem národního hrdiny Wilhelma Tella. Prohlédneme si Luzern, nejkrásnější město Švýcarska se slavným dřevěným zastřešeným mostem, staletými hradbami a kouzelnými hospůdkami na břehu řeky Reuss.

6. DEN - SÝRY - ČOKOLÁDA - ODLET

 • Nezapomeňte před odletem domů nakoupit vyhlášené švýcarské gastronomické suvenýry: alpské sýry a světoznámou čokoládu. Náš průvodce vám s výběrem velmi rád poradí. S nákupem dobrot se pak vydáme na letiště do Curychu, odkud po poledni odletíme domů.

CENA: od *45.900,-Kč/osoba

Cena zahrnuje:

 • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)

 • 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech

 • polopenze (bohaté snídaňové bufety a tříchodové večeře z menu navštívených regionů)

 • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

 • zpáteční letenku na trase Praha – Curych s dopravcem Swiss International Air Lines


Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění

 • spropitné

Organizuje: Reisebüro Marketa Meier
Program je vhodný pro turisty, kteří mají rádi železnice: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Zájezd je určený pro všechny věkové kategorie, je potřeba zvládnout ujít pěšky aspoň 30 minut. Vzhledem k přesunům Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější zavazadla, ideálně menší kufříky na kolečkách. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page