top of page
Dubai City View

ASIE - Spojené arabské emiráty

Flag_of_the_United_Arab_Emirates.png

EMIRÁTY - KOUZLO POUŠTÍ A MRAKODRAPŮ

Luxus i krásná příroda, nejrozvinutější a nejlidnatější ze sedmi emirátů, Dubaj a Abú Dhabí, spolu soupeří o nejbláznivější projekty, nejvyšší budovy a nejprestižnější sportovní události. Žádné „nej“ není dost velké, čemuž odpovídají stavby umělých ostrovů, futuristických hotelů, plovoucích zábavních parků a nákupních center. Emiráty Ras Al Khaimah (Rás al-Chajma) a Fujairah (Fudžajra) se pyšní krásnou přírodou. Najdete tu poušť, úrodná údolí, vodopády i minerálními prameny.

PROGRAM ZÁJEZDU:

​​

1. DEN – PRAHA – DUBAJ

 • Odlet z Prahy do Dubaje.

2. DEN – DUBAJ

 • Snídaně, celodenní prohlídku Dubaje. Vaše cesta povede do historické části města, kde navštívíte čtvrti Al Fahidi a Deiru, ve které se nachází nejznámější trh se zlatem tzv. Golden souk. Během vaší cesty uvidíte sídlo místního šejka Zabeel Palace a fotogenickou rozhlednu Dubai Frame. Pojedete kolem Jumeirah Beach residence, která je nejprestižnější adresou ve městě. Zastávka u sedmihvězdičkového hotelu Burj Al Arab na pláži Jumeirah. V komplexu hotelu Madinat Jumeirah, kde se snoubí vodní kanály s arabskou architekturou, navštívíte Madinat Souk (moderní tržiště) a vychutnáte si neobyčejné výhledy na Burj Al Arab. Dále se vydáte na The point of view, místo, odkud je nádherný pohled na nejznámější umělý ostrov The Palm s ikonickým hotelem Atlantis. Podél pobřeží se přesunete do čtvrti Dubai Marina, kosmopolitní částí města, která se nachází kolem uměle vytvořeného kanálu. Během prohlídky Dubaje se podíváte i do obchodního domu Mall of the Emirates, jehož součástí je umělý Ski areál. Následuje cesta k Dubai Mall, nejrozlehlejšímu obchodnímu domu. Z Dubai Mallu projdete kolem zpívající fontány přímo k nejvyšší budově světa Burj Kalifa, kde se ze 124 patra pokocháte pohledem na pulsující metropoli. Ubytování, nocleh.

 

3. DEN –  ABU DHABI

 • Snídaně, transfer podél pobřeží do hlavního města Spojených arabských emirátů a také do nejbohatšího emirátu Abu Dhabi. Po cestě projedete kolem největšího uměle vytvořeného přístavu Jabel Ali. První zastávkou bude Yas Island, na kterém se nachází ikonický Ferrari World. Dále budete směřovat do samého centra metropole, pobřežní promenády tzv. Cornish, kolem které se nachází nejvyšší mrakodrapy Abu Dhabi. Přesunete se do Heritage Village, která Vám přiblíží místní tradice a historii. Po obědě budete mít zastávku u hotelu Emirates Palace, připomínající palác z Tisíce a jedné noci. Navštívíte nádherný Qast Al Watan stále sloužící jako prezidentský palác. Prohlídka mešity Sheik Zayed, která je třetí nejrozsáhlejší mešitou na světě. Ubytování, večeře, nocleh.

 

4. DEN – AL AIN

 • Snídaně, odjezd do pouštního města Al Ain, známého jako zastávka karavan uprostřed rozlehlé pouště. Al Ain je nazýváno také jako město zahrad. Je druhým největším městem emirátu Abu Dhabi a narodil se zde první prezident Sheik Zhayed. Návštěva zahrad Hili Gardens s archeologickými artefakty, seznámíte se s unikátním zavlažovacím systémem „Falaj“. Místní tradice vám budou představeny v Al Ain National Muzeum. Po obědě se přesuneme na prohlídku pevnosti Al Ain Palace Museum, která bývala domovem oblíbeného vládce Sheikha Zayeda. Navštívíte nejznámější trh s velbloudy a vyjedete na horu Jabel Hagfeet, odkud je fantastický pohled na pouštní město a jeho okolí. Následuje ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

 

5. DEN – SHARJAH – AJMAN – RAS AL KHAIMAH

 • Po snídani pojedete do emirátu Sharjah, který byl označen za kulturní centrum islámského světa (UNESCO). Sharjah je živé město plné barevných tržišť. Prohlídnete si vyhlášený Souq Al Markazi s nejlepšími zlatnictvími ve městě, zastavíte se na živém tržišti s čerstvou zeleninou a rybami. V Muzeu Islámské Civilizace se dozvíte, proč byla právě Sharjah zvolena za hlavní město islámské kultury. Poté budete pokračovat podél pobřeží do emirátu Ajman, kde navštívíte pevnost Ajman Fort. Dále projedete přes emirát Um Al Quain do emirátu Ras Al Khaimah. Ubytování, večeře, nocleh.

6. DEN - RAS AL KHAIMAH

 • Snídaně, pobyt v hotelovém resortu u pláže s možností koupání, v odpoledních hodinách transfer do beduínského tábora, kde si užijete jízdu džípy po písečných dunách při západu slunce. Následuje večeře formou barbeque provázená místním folklórem. Svůj zážitek můžete individuálně obohatit kouřením vodní dýmky, jízdou na velbloudu nebo malováním henou. Transfer zpět do hotelu, nocleh.

 

7. DEN – RAS AL KHAIMAH

 • Snídaně, pobyt v hotelovém resortu u pláže s možností koupání, případně možnost fakultativních výletů.

8. DEN – DUBAJ – PRAHA

 • Transfer na letiště, návrat zpět do Prahy.

CENA: od *45.990 Kč/osoba (min. 8 osob)

Cena zahrnuje:

 • 7x nocleh v hotelu 3-4* se snídaní, 5x večeře, 2x oběd v lokální restauraci

 • veškeré privátní transfery během okruhu

 • všechny prohlídky a vstupy dle programu

 • služby česky hovořícího průvodce


Cena nezahrnuje:

 • leteckou dopravu (cca od 10.900 Kč)

 • cestovní pojištění

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page