top of page
Image by Jaime Dantas

AMERIKA - OKRUH EKVÁDOREM

Ekvádor vlajka.jpg

OKRUH EKVÁDOREM

Ekvádor je pro mnohé jen vzdálená země v Jižní Americe. Ale proč se do této země nevydat a nepropadnout jejímu kouzlu? Nádherná koloniální města s půvabnými koloniálními domky s pavlačemi a dvorky, tržiště hrají pestrými barvami a to nejen kvůli vystavenému zboží, ale i díky tradičním krojům místních obyvatel. Lidí, kteří znají těžkou práci a mnohdy žijí ve složitých podmínkách, přesto v jejich vráskami pokrytých tvářích zahlédnete šťastný úsměv a z jejích očí září vyrovnaný klid a moudrost předků. I zde najdete plno archeologických památek dávných civilizací včetně těch z tajemné říše Inků.
A ani milovníci přírody nepřijdou zkrátka. Tropické pralesy, sytě zelené mlžné lesy, horští velikáni se sněhovými čepicemi, nevyzpytatelné sopky, ledovce, jejichž tání dává vznik nádherným řekám a šumícím vodopádům.

PROGRAM ZÁJEZDU:

​​​​

1. DEN - ODLET Z PRAHY

2. DEN - PŘÍLET NA MEZINÁRODNÍ LETIŠTĚ DO QUITA

 • Přílet do Quita, transfer do hotelu. Nocleh v Quitu.

 

3. DEN - QUITO – MITAD DEL MUNDO

 • Během odletu navštívíte jedno z nejznámějších míst v Ekvádoru - Mitad del Mundo (španělský název pro střed světa) se nachází asi 26 km severně od centra Quita. Mitad de Mundo se skládá z jedné dominantní památky, několika menších památek v okolí, malé tradiční vesnice, která byla postavena kolem rovníku, a malebného muzea. Rovník byl objeven a zmapován francouzským geodetickým expedičním týmem, který vedl průzkumník jménem Charles-Marie de La Comdamine v roce 1736. Rovníková vesnice, která byla postavena kolem památníku, byla postavena tak, aby co nejvíce připomínala autentickou vesnici a zahrnuje domy, kostel, obchody a dokonce i kohoutí zápas. Návštěvníci si zde mohou zakoupit upomínkové předměty, prozkoumat obchůdky a občerstvit se. Menší pomníky nacházející se v blízkosti slouží jako památník mužům, kteří přišli o život ve válkách. Prohlídka města zahrnuje procházku jeho koloniálními uličkami. Navštívíme baziliku del Voto Nacional, reprezentující novogotického umění,  vystoupáme na Torre del Condor ve výšce 83 metrů, kde si užijeme neuvěřitelný 360 stupňový výhled na město a majestátní hory, které ho obklopují. Dále budeme pokračovat na náměstí Nezávislosti, kde budeme obdivovat katedrálu, Vládní palác, Arcibiskupský palác a radnici.  Zastávku si uděláte zároveň v kostele La Compañía de Jesús, Sagrario a San Francisco. Nakonec půjdeme do "Mirador del Panecillo" krásného místo, odkud budete mít výhled na celé koloniální a moderní Quito. Nocleh v Quitu.

 

4. DEN – QUITO – CUICOCHA – COTACACHI – PEGUCHE

 • Odjezd z Quita, dále se vydáme na sever po Panamerické dálnici do Cayambe, andský kanton uprostřed údolí obklopeného vysokými horami. Ochutnáme tradiční Biscochos de Cayambe, druh slané sušenky, vyrobené v hliněných pecích. O pár minut později se krátce zastavíme na vyhlídce, abychom mohli obdivovat jezero San Pablo, největší jezero v zemi o rozloze 583 hektarů a přibližnou hloubkou 83 metrů. Další zastávkou je laguna Cuicocha, nachází se v kráteru vyhaslé sopky Cotacachi (4939 m) v národním parku Cotacachi - Cayapas. Následně zavítáme do Cotacachi, toto město je známé svými obchody s koženými a vlněnými řemeslnými výrobky. Další zastávkou bude město Peguche a jeho vodopád sahající do výšky 6 metrů, cestou si uděláme zastávku u místní rodiny, kde poznáte způsob ručního zpracování textílií. Nocleh v Otavalo.

 

5. DEN - OTAVALO – PAPALLACTA

 • Po snídani navštívíme domorodý trh, největší v Latinské Americe, který se po mnoho let koná na "Plaza del Poncho".  Obdivovat budete moct indiány Otavaleño v jejich typických kostýmech a nakupovat kožené výrobky,  koberce, „shigras“,  stejně jako ručně vyřezávané dřevěné produkty. Pokračujte následně do Papallacta, malého města, které je známé svými horkými sopečnými prameny, čerstvými pstruhy a bohatou přírodou. Navštívíme horké prameny vzniklé vulkanickou činností, kde si budete moct odpočinout - uvolnit tělo, mysl i duši. Tyto přírodní horké prameny tvoří pět horkých bazénů a jeden studený bazén obklopený horským prostředím, které celý zážitek umocňuje. Nocleh v Papallacta.

6. DEN - PAPALLACTA – COTOPAXI NP – RIOBAMBA

 • Po snídani odjezd na jih „Panamericanou“, zvanou „Avenue of the Volcanoes“, směrem k národnímu parku Cotopaxi, který se nachází na úpatí nejvyšší aktivní zasněžená sopky na světě. Sopka Cotopaxi je druhou nejvyšší sopkou v Ekvádor, s výškou 5.897 metrů nad mořem a je v současné době aktivní. Následuje pokračování v trase, na hranici provincie Pichincha, kde je národní park Cotopaxi, rezervace. Navštívíte Mariscal Sucre Interpretation Center, známější jako muzeum parku, které má k dispozici informace o národním parku Cotopaxi. Cesta nás zavede do laguny Limpiopungo, kde se vydáte s průvodcem na procházku po okraji laguny ledovcového původu, kde můžete pozorovat různé druhy ptactva a původní rostliny. Vyšplháte k prvnímu bodu José Rivas do výšky 4.864 metrů nad mořem, toto místo slouží od 70. let jako úkryt pro profesionální a amatérští horolezce. Po výšlapu pokračujeme v jízdě do Riobamba. Nocleh v Riobambě.

 

7. DEN - RIOBAMBA – INGAPIRCA – CUENCA

 • Po snídani brzy ráno přejezd do Alausi, navštívíme domorodé Tolte. Jedná se o vlakové nádraží, které nabízí nádherný výhled na dvě vyhlídky a to mimořádné inženýrské dílo z počátku dvacátého století zvané „La Nariz del Diablo“ (Ďáblův nos). Pouze z tohoto místa, protože se nachází přímo před kopcem, můžete pozorovat „cikcak vlaků“, důmyslný manévr, při kterém vlak dojede do bodu a pak jede zpátky po svahu. Dále návštěva ruin Ingapirca, které se nacházejí v provincii Cañar. Ingapirca znamená „kamenná zeď Inků“. Ingapirca byla jak náboženské, tak i správní centrum, stejně jako pevnost. Inkové postavili komplex na vrcholu starého Cañari, rozsáhlý archeologický komplex ruin zahrnuje opevnění bez střechy, nádvoří, terasy, chrámy, domy a „hrad“, tzv. „Chrám Slunce“.  Nocleh v Cuenca.

 

8. DEN - CUENCA – PROHLÍDKA MĚSTA 

 • Dnešní den začíná prohlídkou historického centra města: zavítáte do San Sebastian, malebné a tradiční čtvrť Cuenca, kde sídlí Muzeum moderního umění. Dále zastávka v centrálním parku Calderon, Flower Plaza a v kostele „del Carmen“. Navštěva katedrály neposkvrněného početí, známá též jako „Nová katedrála“, považovaná za největší kostel v Latinské Americe. Nechybí ani návštěva katedrály El Sagrario, která je běžně známá jako „Stará katedrála“, první katedrála ve městě. Poté zavítáte do kloboukové továrny Paja Toquilla, kde budete mít možnost nahlédnout na proces zpracování těch klobouků. Trasa pokračuje k  „Barranca“, která představuje spojení klasické a přírodní architektury. Domy jsou připojeny ke svahu, představují tak majestátnost a určité místní kouzlo. Prohlídka je zakončena na „Mirador de Turi“ (malebná vyhlídka), kde budete moci obdivovat krajinu údolí plného červených střech a kostelních kopulí v pozadí impozantních hor. Nocleh v Cuenca.

 

9. DEN - CUENCA – CAJAS – GUAYAQUIL

 • Snídaně. Výlet do národního parku Cajas, který se nachází 33,8 km od Cuenca. Budete ohromeni krajinou přírodního parku Cajas. Místní sopečná krajina je obklopena bohatou vegetací a pestrým životem zvířat. Oblast zahrnuje hory a 232 lagun ledovcového původu, a množství vzájemně propojených malých řek a potoků. Cesta do Guayaquilu,  zastávka na banánových a kávových plantážích s možností ochutnat jeden z nejvýznamnějších exportních produktů země. Nocleh v Guayaquilu.

 

10. DEN - GUAYAQUIL – ODLET ZPĚT DO PRAHY

 • Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. DEN – PŘÍLET DO PRAHY

CENA:  od *62.990 Kč/osoba

*Kalkulováno pro 2 osobyCena zahrnuje:

 • transfer z a na letiště

 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu 3*/4*

 • stravování formou snídaní, ochutnávka během návštěvy plantáží

 • doprava privátním vozem s veškerým potřebným vybavením

 • veškeré exkurze dle popisu programu

 • vstupné uvedené v programu

 • anglicky mluvícího průvodce

 • místní hotelové poplatky


Cena nezahrnuje:

 • leteckou dopravu (cca od 25.500 Kč)

 • pojištění léčebných výloh

* cena zájezdu je orientační a může se lišit v návaznosti na aktuální kurz USD/CZK , EUR/CZK

bottom of page