ŠPANĚLSKO – RIOJA A BASKICKO

Výlet pro všechny milovnice a milovníky kvalitního vína a skvělého španělského jídla. Vydejte se do malebné krajiny severního Španělska. V Baskicku se ubytujete v krásném malém rodinném hotelu obklopeném vzrostlou zahrádkou, nedaleko Lorgoňa, v poklidné oblasti Riojy. Po celou dobu se nikam nestěhujete. Z místa denně vyrážíte na ochutnávky krásných místních vín v těch nejvyhlášenějších sklepů ze známé vinařské oblasti Rioja. Vynikající španělské jídlo na mnoho různých způsobů je samozřejmostí. 

Bilbao – San Sebastian – La Rioja – Lorgoňo

TERMÍN

 29.9. – 3.10.2019

BASKICKO DEN PO DNI

Den 1 PRAHA – BILBAO

Odlet na sever Španělska. Po příletu do Bilbaa odjezd směr Logroňo. Cestou se stavíme na večeři v malebné venkovské restauraci a nasajeme krásnou atmosféru při ochutnávání zdejších čerstvých dobrot. Posléze se  v rodinném hotýlku, zasazeném v nádherné krajině, jež bude na následujících několik dní naším útočištěm, ubytujeme. Hotýlek budeme mít díky jeho kapacitě jen sami pro sebe.

Den 2 LA RIOJA  OCHUTNÁVKA VÍNA

Dnes se vydáme do jednoho z nejromantičtějších vinných sklepů Baskicka. Vinařství založené již v roce 1877 pořádá ochutnávky v místě, které Vás bezesporu okouzlí. S našimi chuťovými pohárky si krom vína budou pohrávat také dobroty jako salám chorizo ibérico, sýr queso de esqueva, olivy nakládané apod. Projdeme si historickou část La Riojy a v jedné z malebných úzkých uliček zabloudíme do dalšího sklepa k ochutnávce vín z místní produkce.

Den 3  SAN SEBASTIAN

Prozkoumávat Baskicko by nemělo smysl aniž bychom se nevydali na procházku historickou částí pobřežního města San Sebastian. Nejen zdejší palác Kursaal i muzeum San Telmo si Vaši pozornost zaslouží.

Den 4 NAVARRA – OCHUTNÁVKA VÍNA

Přibližně hodinu jízdy Baskickým krajem, severně od našeho hotýlku, nedaleko města Navarra je další velmi oblíbený sklep, který leží přímo na svatojakubské poutní cestě. My ho navštívíme, abychom ochutnali dobře známé a bohaté odrůdy vín jako Chardonnay, Merlot, Pinot Noir a hlavně Tempranillo.  Co by kamenem dohodil leží další dech beroucí sklepení do jehož útrob se vypravíme k ochutnávce jejich fantastického Chardonnay. Projekt zhotovený španělským architektem Rafaelem Moneou v kombinaci s vinicí jejíž tradice sahá až do 11.století a středověkým hradem v pozadí  je impozantní podívanou.

Den 5  ODLET DO PRAHY

Opouštíme Baskicko. Projdeme se ulicemi Bilbaa. Někteří mohou obdivovat sbírku v místním muzeu, jiní vychutnávat pulzující atmosféru tohoto města z kavárenského křesla nebo z kočáru taženém koňským spřežením. Na shledanou příště Baskicko..

Rádi byste zavítali do Španělska, ale nevybrali jste si z naší nabídky ?

Nevadí, napište či zavolejte nám svou představu a my Vám rádi zašleme další varianty.

Chci jet!

Ubytování

V krásném malém rodinném hotelu obklopeném vzrostlou zahrádkou, nedaleko Lorgoňa v poklidné oblasti Riojy. Princip je obsadit celý hotel a užívat si soukromí pro naši skupinu. Po celou dobu se nikam nestěhujeme. Z místa denně vyrážíme na výlety do okolí. 

CENA: 24.990,-Kč/osoba

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5.790,-Kč

CENA ZAHRNUJE:
Leteckou dopravu Praha – Bilbao– Praha
Dopravu v místě dle programu
4x nocleh ve dvoulůžkovém pokoji
4x snídani
Českého průvodce
Ochutnávky vín
Pojištění cestovní kanceláře proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE:
Spropitné pro místní řidiče a someliéry

Share This