PLACHETNICÍ KOLEM SEYCHEL

Plavba kolem nejznámějších ostrovů Seychel je skvělý zážitek. Naskočte na palubu a nechte se unášet na vlnách kouzelného Indického oceánu.

PLAVBA SEYCHELY DEN PO DNI


TERMÍN

16.8.2019  –  26.8.2019


Den 1 PRAHA – MAHÉ
Odlet pravidelnou linkou na Mahé.

Den 2 SILHOUETTE CRUISES – VYPLUTÍ Z MAHÉ – ROUND ISLAND
Přistáváte v tropickém ráji, na krásném tropickém ostrovu Mahé. V dopoledních hodinách nalodění na plachetnici Sea Schell, krátký briefing ohledně bezpečnostních postupů na lodi. Vyplutí z přístavu Victoria. V odpoledních hodinách zakotvení u ostrova Round Island naproti Praslinu. Večer Vás čeká skvělá kreolská večeře.

Den 3 SILHOUETTE CRUISES – PRASLIN
Připlutí k Praslinu, návštěva národního parku Valee de Mei Nature Reserve, zapsaném na seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, který je domovem slavných endemických druhů palem Coco de Mer. Odpoledne možnost potápění s instruktorem či jen šnochrlování v zátoce.

Den 4 SILHOUETTE CRUISES – LA DIGUE
Připlutí k La Digue, návštěva ostrova po vlastní ose. Nejoblíbenějším ostrovním dopravním prostředkem je jízdní kolo, které si lze zapůjčit např. v přístavu. Doporučujeme návštěvu jedné z nejfotografovanějších pláží na Seychelách, Anse Source d´Argent, které dominují masivní žulové útvary. Cestou na pláž lze zastavit v parku kde jsou obří želvy, taktéž jeden ze symbolů Seychel.

Den 5 SILHOUETTE CRUISES – GRANDE SEOUR – PETITE SEOUT – COCO ISLAND
Plavba směrem k sesterským ostrovům Grande Seour a Petite Seout, které nabízí fantastické podmínky pro potápění a šnorchlování. I odpoledne budete pokračovat v obdivování podmořského života, tentokrát v oblasti ostrova Coco Island.

Den 6 SILHOUETTE CRUISES – BOOBY ISLAND
Booby Island, šnorchlování, piknik, pohoda.

Den 7 SILHOUETTE CRUISES – CURIEUSE ISLAND
Relaxace na malebném neobydleném ostrůvku Curieuse Island, který se nachází naproti ostrovu Praslin. Na ostrově je mimo trosek bývalé pevnosti také velké množství želv obrovských. Kuchař s posádkou Vám zde připraví oběd formou pikniku.

Den 8 SILHOUETTE CRUISES – ILE SECHE – MAHÉ
Cestou zpět na Mahé se ještě zastavíte na šnorchlování a potápění na ostrově Ile Seche. V podvečer připlutí k přístavu port Victoria na Mahé, nocleh na lodi.

Den 9 MAHÉ
Vylodění v Port Victoria, transfer do hotelu Avani Barbarons.
Pobyt na ostrově Mahé. Z výletů na Mahé doporučujeme navštívit botanickou zahradu, národní historické muzeum, národní kulturní centrum, národní park Morne Seychellois nebo některou z uměleckých galerií.

Den 10 MAHÉ – PRAHA
Ve večerních hodinách odlet z Mahé do Prahy.

Den 11 PRAHA

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Sea Shell je plachetnice z roku 1920 původně vlastněnou nizozemskými mořeplavci. Její původní úloha byla navigovat lodě přes anglický kanál. Následně v rukou dalších vlastníků měla různé úlohy. Od rybářské lodi až po dnešní výletní. Na škuneru je celkem 8 plně klimatizovaných kajut, 4 společné sprchy  a  4 toalety. Posádka lodi čítá dva námořníky, dvě stevardky, mechanika, kuchaře, instruktora potápění a kapitána.

Tento zájezd je určen všem kdo si přeje poznat více ze Seychelských ostrovů v relativně krátké době. Ba co víc, netradičně s noclehem na palubě rekonstruované staré plachetnice. Jak stylové….

Raději byste spali na hotelové posteli ? Není problém, stačí nám sdělit Vaše představy.CENA: 53.990,-Kč/osoba

CENA ZAHRNUJE:

– letenky Praha –  Mahé – Praha

– 7 x ubytování na palubě lodi Sea Schell nebo Sea Pearl (kajuta B)

– 1 x ubytování v hotelu Avani Barbarons (Ocean View Suite) s polopenzí

– plnou penzi během plavby

– privátní dopravu z letiště v Mahé do přístavu, následně do hotelu a též na letiště

– český průvodce v místě, možnost fakultativních výletů po okolí

-pojištění ck proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

– pojištění léčebných výloh v zahraničí

– spropitné

– povinný poplatek „conservation fee“ 190EUR/osoba