JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA – KAPSKO

Kapské město – vinice ve Setellenbosh a okolí – skvělé jídlo – safari – Mys dobré naděje – tučňáci v zálivu Hout Bay – pozorování velryb a delfínů – ubytování v rodinném prostředí – zkušenosti a asistence české rodačky.
Zažijte JAR v malé skupině.

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA


TERMÍNY

28.11. – 8.12.2019 | 24.2.2020  –  6.3.2020

Den 1  ODLET Z PRAHY DO JIHOAFRICKÉ REPUBLIKY

Den 2 KAPSKÉ MĚSTO – PAARL

Přílet, cesta z letiště vede malebnou krajinou plnou hor, krasných údolí, vinic do města Paarl. Pozdní oběd na farmě a ochutnávka kvalitních jihoafrických vín. Vítejte v Jihoafrické republice

Den 3 KAPSKÉ MĚSTO

Kapské město, jedno z nejkrásnějších měst na světě a nejstarší město v Jižní Africe. Úchvatné panorama Stolové hory, která byla zvolena jako jeden ze sedmi moderních divů světa. Ráno lanovkou na Stolovou horu, výška 1086m nad mořem. Procházka po Stolové hoře, máte celé město pod sebou. Na Stolové hoře roste mnoho unikátních druhů rostlin a má 4 klimatické oblasti. Návštěva vinic v Kapském městě, večeře ve městě.

Den 4 SAFARI

Safari v jednom z Kapských game parků. Uvidíte zvířata ve volné přírodě. Cesta se vine horským průsmykem vinicemi v oblasti Paarl, Worcester, kde jsou krasné pohledy na vinice a hory lemující údolí. Safari Park nabízí výjezdy za zvířaty na speciálně upravených terénních vozech spolu s průvodcem. Při příjezdu do parku je pro vás připravena snídaně ve formě švédských stolů. Po skončení safari je v ceně oběd a po cestě zpět do Paarlu návštěva vinic v oblasti Worcester.

Den 5 HOUT BAY

Lodní výlet k tuleňům v městečku Hout Bay. Obed v jedinecne rybi restauraci v pristavu. Projedete vyhlídkovou cestu Chapman´s Peak vyčnívající hluboko do oceánu. Návštěva vinice v oblasti, kde víno má příchuť mořské soli a procházka po krásné pláži. Možnost procházky či vyjížďky na koních po pláži.

Den 6 CAPE WINELANDS 

Cestování po oblasti Cape Winelands. Výstup na druhý největší žulový útvar nad městem Paarl. Úchvatný výhled na hory a vinice. Ochutnávka na Bio farmě s obědem(wine and food pairing). Posléze ochutnávka na dalších farmách v oblasti Paarl.

Den 7 MYS DOBRÉ NADĚJE

Celodenní výlet na Mys Dobré Naděje. Po cestě uvidíte slavnou surfařskou pláž Muzenberg Beach. Navštívíme Kalk Bay, rybářský přístav s krásnými hospůdkami a obchůdky, tato oblast je známá jako “Bohémskáa oblast Kapského města”. Přes Simons Town s námořním přístavem a krásnou victorianskou architecturou, na Boulders Beach  podívat se na kolonii tučňáků a posléze po pobřeží moře dorazíte do Národního Přírodního Parku Mysu Dobré Naděje. Zde vystoupíte k majáku na Cape Point s vyhlídkou na širé moře, odkud není pevnina až k Jižnímu pólu. Posléze sestoupíte k Mysu Dobré Naděje, v roce 1488 zde přistál Barlolomew Diaz, portugalský cestovatel jako první evropan na pevnině dnešní Jižní Afriky. Tímto otevřel cestu na Dálný Východ a do Indie.

Večer na Waterfront v Kapském městě.

Den 8    STELLENBOSH

Celý den na vinicích v oblasti Stellenbosch.

Den 9   POZOROVÁNÍ DELFÍNŮ A VELRYB 

Přímořské město Hermanus, které leží v zátoce Walker Bay, která je chráněnou přírodní rezervací. Je to jedna z nejlepších příležitostí vidět velryby  z pobřeží na světě. Je možnost spatřit velryby i delfíny z pobřeží a výletní lodi, výlet na lodi přibližně 2 hodiny.Tento den se může i zaměnit na výlet za žraloky, je možno je pozorovat pod hladinou z klece připevněné k lodi. Tyto je možné sledovat po celý rok. 17km písčitá pláž. Ochutnávka vín v oblasti Hemel en Aarde.

Den 10  ODLET Z KAPSKÉHO MĚSTA

Odpoledne odjezd na letiště do Kapského města a následně odlet do Prahy.

Den 11  PRAHA

Přejete si na dovolené zažít pohodu a poznat Jihoafrickou republiku z jiného úhlu než jen z komerčně vytěžovaných turistických tras ?  Dlouholeté zkušenosti místní české rodačky Vás zavedou po krásné leč tvrdě vyšlapané cestě k neopakovatelným zážitkům z africké dovolené.

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA


CENA: 37.990,-Kč/osoba /28.11.2019 – 8.12.2019

CENA: 41.990,-Kč/osoba /24.2.2020  –  6.3.2020

CENA ZAHRNUJE:

– letenky Praha –  Kapské město – Praha

– 9 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (Alba House)

– 9 x snídaně

– privátní dopravu z letiště do resortu a zpět

– český průvodce v místě, možnost fakultativních výletů po okolí

-pojištění ck proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE:

– cestovní pojištění

– spropitné

– vstupy na atrakce


Pas musí mít minimální platnost 6 měsíců od data plánovaného návratu do ČR.

V Kapské oblasti se nevyskytuje malárie.